KPSS-2012/2 Tercih Kılavuzu Radyoloji (Tıbbi Görüntüleme) Önlisans Ve Ortaöğretim(Röntgen)


Kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak 7 bin 328 personel için 2012/2 KPSS tercih kılavuzu yayımlandı.
Adayların tercih işlemini tamamlamadan önce, tercih etmek istediği tüm kadro ve pozisyonların koşullarını dikkatle incelemeleri, koşullarını taşımadıkları kadro ve pozisyonlardan terci
h yapmamaları son derece önemlidir.
Bu yerleştirme sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, atamaları yapılsın ya da yapılmasın, daha sonra ÖSYM tarafından yapılacak personel yerleştirmesi için yerleştirildikleri 2012-KPSS puanı ile tercih yapamazlar.
Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye İnternet’le gönderildiği son gün itibariyle, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin İnternet’le ÖSYM’ye gönderilmesinin son günü itibariyle mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır. Adayların boş kadrolara ve pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.
Adaylar tercihlerini 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında İnternet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 28 Kasım 2012 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.
Yayınlanan kılavuza göre 1017 Sağlık Personeli Alınacak
DİKKAT:
Koşullarından herhangi birini karşılamadığınız bir kadro ya da pozisyona tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız ve diğer adayları mağdur etmemeniz için tercihlerinizi İnternet’le ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.
1. SAYFA ÖNLİSANS RADYOLOJİ(TGT) 2. SAYFA İSE ORTAÖĞRETİM RADYOLOJİ(RÖNTGEN) ALIMLARIDIR.SAYFA SEKMELERİ LİSTENİN EN ALTINDADIR

Yorumlar

 1. Aralıkta ikinci bir atama olcakmı yapcakmı sağlık bakanlığı ? Beklemeğe değermi daha güzel yerlerde alım olurmu?

  YanıtlaSil
 2. Burası Türkiye ne zaman ne olcagı belli degil en iyisi tercih yapıp atanmak

  YanıtlaSil
 3. puanıı yüksek olanlar kesinlikle beklesin.puanınız 80 den yukarıysa tercih yapmayın.

  YanıtlaSil
 4. Neye göre ve neden bekleme yapsın yüksek puan alanlar, dayanak varmı nedenini söylersen çok mutlu olurum , kesin bir açıklama , yazı okumadım ben bir tek burda admnin yazdığı http://www.radyolojiteknikerleri.com/2012/10/2012-kpss-almlar-ne-zaman-yaplacak-iste.html su yazıda sağlık bakanlığının aralıkta sözleşmeli alım yapacağı yazıyor , peki bu alımla şimdikinin farkı nedir , net bir şekilde sözleşmeliyle kadrolu arasındaki fark nedir biri açıklarsa cok sevinirim kimseden net bir cevap alamıyorum, bu arada puanım 93 , atama beklemek mi yoksa gidip tayin beklemek mi akıl sağlığı için daha az zararlı

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkür ederim cevap için , peki bir sonraki atama aralık ayındamı olacak yoksa haziran ayı gibi bişeyler duydum ozamanmı yapılcak , birde sözleşmeli çalışanlar emekli olduğunda memur gibi toplu para alamıyorlarmış gibi bişeler söyleniyor yoksa iş sonu tazminatı aynı şeye mi denk geliyor ?

  YanıtlaSil
 6. Çok teşekkür ederim tekrar yorumunuz için bakanlık twitterdan açıklama yapmış aralık alımları için gerçi sizde yayınlamışsınız anında çok teşekkür ederim , yardımcı olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim şansı mı deneyip aralığı bekliycem bende belki ankara ya alım yapılır, yi akşamlar.

  YanıtlaSil
 7. 73 le hakkari şırnak dışını yazdım bakalaım hayırlısı. olmayacak yüzde 99 ama :S

  YanıtlaSil
 8. gelir 86 puanla 6 il yazdım sadece :)

  YanıtlaSil
 9. sözleşmeliyi bekliyor çoğu yüksek puanlı ;)

  YanıtlaSil
 10. kadrolu atanırsak ne kadar süre sonra tayin isteyebiliyoruz?

  YanıtlaSil
 11. 73 le hakkari ile şırnak verdim gelir mi arkadaşlar

  YanıtlaSil
 12. 90la istanbul seçtim gelir mi?

  YanıtlaSil
 13. istanbul koşa koşa gelir :) hakkari şırnak o civarda olur diye tahmin ediyorum gelirme bilmem gelmeme olasılığı yüksek bi dayanağım yk sadece tahmini:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 90.8 puanim velakin önümde 31 kisi var. Yine de istanbul gelir mi

   Sil
  2. gelmeyebilir bana göre. adam akıllı yazılacak bir istanbul var kadroluda.

   Sil
  3. hakkari şırnak rezil durumda sadece batıyı yazıyorum 82 puanla atanırım inşallah

   Sil
  4. benim puanım 86 benim ble istanbul umudum var kesin gelir 90 puana 82 puala 86 puanla batı olsun karadeniz iç anadolu gelmez ..

   Sil
  5. 86 puana onunde 150 civarında ınsan olması lazım. nasıl 8 kişilik kontenjana umudun oluyor anlamadım. üstelik çoğu doğu illeriyken ve batıda kadro yokken.

   Sil
  6. 112 sıram millet yanındaki ili yazmaya korkuyor istanbulun zaten dışara olan biri için pekte caf caflı bi yer gözükmüyor 9 tercihten nlaa doğru isanbul açıkcası :)

   Sil
 14. ben şırnak ve hakkari'yi tercih edemem. Tc'de Kör kurşuna en yakın olan biryer. ne kör kurşunu öbür tarafa postalanmak birilerinin tamamen keyfiyetinde. Diğer yerlerin durumları da iç açıcı değil. Ne yapacağım hala karar veremedim

  YanıtlaSil
 15. sözleşme kontenjan sayıları az. puanı ortalarda olan beklerse hata yapar. bu ortalar ıfadesi kabaca 90 ın altı. sozleşmelıde açılabilecek birkaç iyi yer 90 ın uzerı kapar zaten. aynı veya benzer ıle kadrolu atanmak varken sözleşmelı atanırsın.

  YanıtlaSil
 16. kaç puanla nereleri yazdınız

  YanıtlaSil
 17. 78 aldım Aralık ta ki atamada gitme ihtimalim var mi

  YanıtlaSil
 18. Aralık ayındaki sözleşmeli alım ne oldu bilen var mı. Hala ses seda yok. Net bi tarih belli olsa dagünde 20 kere bakmasak

  YanıtlaSil
 19. Birsey sormak istiyorum.benim puanim 80. ben bu sinavdan atanalir miyim kadrolu veya sozlesmeli farketmez.bide kac tane atama olcak bu sinadan belli midir simdiden arkadaslar???

  YanıtlaSil
 20. atanırsın.puanın iyi benim tahminim taban puan 79 a kadar düşer.

  YanıtlaSil
 21. 78,95059 puan benim atanma ihtimalim var mı?

  YanıtlaSil
 22. YOK YA ATANAMAZSIN, 79 OLSAYDI ATANIRDIN

  YanıtlaSil
 23. sözleşmelıdeki kontenjan sayısı bellımı.

  YanıtlaSil
 24. 91 olması lazım

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yapmayı unutmayın.