Radyoloji(Tıbbi Görüntüleme) Lisans Tamamlama Flash Haber

Sağlık çalışanları daha önce olduğu gibi lisans tamamlama ile ilgili gelişmeleri TÜMRAD-DER farkıyla öğrenmektedirler.
Edinilen bilgilere göre son anda bir değişiklik olmaz ise  önlisans mezunlarının LİSANS TAMAMLALARI aşağıdaki gibi şekillenmiştir.
Radyoloji, Radyoterapi ve Tıbbi Görüntüleme Bölümü mezunları TIBBİ GÖRÜNTÜLEME alanında RAD-GEKAP projesinde öngüreldüğü gibi lisans tamamlanacaktır.

Laboratuvar, Çevre Sağlığı, Veterinerlik ve Tıbbi Sekreterlik önlisans mezunları SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ alanında,

Anestezi, Hemşirelik, Yaşlı Bakımı, iş ve Uğraş Terapisi vb önlisans mezunları HEMŞİRELİK alanında LİSANS TAMAMLAYACAKTIR.

NOT: Başvuru ve kayıtlar, ücret bilgileri, başvuru şartları üzerinde çalışmalar devam ediyor ve yakın zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulacaktır.
14.06.2013 tarihli haberimiz

LİSANS TAMAMLAMA TAMAM.HAYIRLI OLSUN!
Sağlık teknisyen ve teknikerlerinin yıllardır umutla beklediği LİSANS TAMAMLAMA’da hasret sona eriyor. Sağlık Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre Sağlık Bakanlığı ve YÖK arasında protokol imzalandığı ve 28.05.2013 tarihinde de YÖK’ün belirlediği iki üniversite Rektörlüğü (Atatürk Üniversitesi-Erzurum ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi-Samsun) ile Bakanlık arasında gerekli protokoller imzalandığı bilgisi verilmiştir.

Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?
2013-2014 Eğitim-öğretim dönemine öğrenci alımı yapılacak olup   Başvuru ile ilgili şartları, başvuru şeklini, verilecek dersler, sınavlar ve mezuniyet sonrası verilecek belge ile ilgili  çalışmalar devam etmektedir. Çalışmalar tamamlandığında üniversiteler veya bakanlık tarafından duyurulacaktır.

Gecikmiş bu haksızlığın giderilmesine vesile olan herkese, tüm kurumlara teşekkür ederiz.

Dernek olarak Ahmet KUMAŞ'ın koordinatörlüğünde 2010 yılında  Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Mesleki Gelişim ve Kariyer Projesi (RAD-GEKAP) hazırlanmış Sağlık Bakanlığı, YÖK, TBMM ve bir çok üniversiteye göndermiştik.

RAD-GEKAP Projesini  görmek için tıklayınız
kaynak:Tumradder

Yorumlar

  1. Peki lisans tamamlama olayı uzaktan eğitim ile gerçekleşecek anladık fakat bu lisans tamamlama şimdilik şuan sağlık alanında çalışanları mı kapsayacak diğer mezun olup da özel sağlık kuruluşlarında ya da çalışmayan mezunlar da faydalanabilecek midir?

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yapmayı unutmayın.