2013 ÖSYS-YGS Radyoloji TGT(Tıbbi Görüntüleme Teknikleri) Ek Yerleştirme Kılavuzu

Bu tercih klavuzunda sadece Tıbbi Görüntüleme Teknikleri  Programları listelenmiştir.Bu klavuz 22,09,2013 tarihinde yayınlanan 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu (22,09,2013) 'dan faydalanılarak  hazırlanmıştır.
Klavuzda 2013 YGS  yerleştirme  sonucu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri taban puanları  da mevcuttur.
Klavuz üç  sayfadan oluşmaktadır;
1.Sayfa:İllere Göre Alfabetik Sıralanmış  TGT Tercih Klavuzu
2.Sayfa:Taban Puanların Büyükten Küçüğe Sıralanmış TGT Tercih Klavuzu
3.Sayfa:Özel Koşullar ve  Açıklamaların Listesidir.
Sayfa sekmeleri listenin en altındadır.
Tercihler 25-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Tercih hizmet ücreti ise 3 lira.
Kılavuz adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanacak. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.
Kontenjanlar için başvurular, 25 Eylül-30 Eylül arasında yapılacak. Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra ‘Tercih Süresi’ içerisinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercihlerde değişiklik yapabilecek. ÖSYM, tercih işlemi tamamladıktan sonra tercih süresi içerisinde internet adresinden tercih bilgilerinin mutlaka kontrol edilmesi, yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklanması istendi.

Adaylar tercih yapma hakları bulunan tablolardan toplam 30′u geçmemek üzere istedikleri sayıda tercih yapabilecek. Ek yerleştirmede tercih için 2013 ÖSYS merkezi yerleştirmede hiçbir yere yerleştirilememiş veya açık öğretimin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş olmak gerekiyor.

2013-ÖSYS’de merkezî ek yerleştirme işlemine alınan tüm adayların sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacak. Adaylar kayıt tarihleri içerisinde yerleştirildikleri üniversitelere istenen belgelerle gidecekler.Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.
2013-2014 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversitelerce, yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra yapılacak. Kayıt tarihleri adayların İnternette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacak. Kayıt hakkı kazanan adayların, istenen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecekler.
Sadece Radyoloji TGT Programları İçin Klavuz:ÖSYM'nin Kendi klavuzuna ulaşmak için Tıklayın
www.RadyolojiTeknikerleri.com  Tüm Hakları Saklıdır.

Yorumlar

Yorum Gönder

Yorum yapmayı unutmayın.