'Birşeyi yok' dendi, beyin kanamasından öldü

Zonguldak'ta, ailesinin baş ağrısı şikayetiyle acil servise götürdüğü 3 yaşındaki Ömer Faruk Demir, muayeneden sonra evine gönderildi.
Serdar Demir, bu ayın başında 'Hemofili' (Kanda pıhtılaşma bozukluğu) teşhisi konulan oğlu Ömer Faruk Demir'i, geçen 12 Eylül Perşembe gecesi saat 22.30 sıralarında baş ağrısı şikayetiyle Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi acil servisine götürdü. Nöbetçi doktor tarafından muayene edilen Ömer Faruk, iddiaya göre tahlil yapılmadan ve röntgen çekilmeden, gündüz kulak burun boğaz servisine gitmeleri tavsiye edilerek evine gönderildi.

Ancak Ömer Faruk, saat 02.30 sıralarında yeniden rahatsızlandı. Serdar Demir, vücudu kasılan oğlunu yine aynı hastanenin aciline götürdü. Tomografisi çekilen Ömer Faruk Demir'in, beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. Yoğun bakıma alınan Ömer Faruk, yapılan tüm müdahaleye rağmen önceki gün yaşamını kaybetti.

Demir ailesi, dün çocuklarının cenazesini gözyaşları arasında toprağa verdi. Ancak aile, olayın takdiri ilahi olduğunu söyleyerek hastaneden şikayetçi olmadı. Serdar Demir, oğlunun başını tutup ağlamaya başlaması üzerine acil servise götürdüklerini söyleyerek şöyle konuştu:

"Acile ilk gittiğimizde herhangi bir tahlil yapılmadı. Tomografi çekilmedi. Kulağından muayene ederek gönderdiler. Sonra gece yeniden rahatsızlanınca gittiğimizde tomografi çekildi. Beyin kanaması geçirmiş. Yoğun bakıma aldılar. Doktorlar çok uğraştı. Ama kurtaramadılar. Şikayetçi olmadık. Yoğun bakımda çok ilgilendiler. Kurtarmak için çok uğraştılar. Çünkü her türlü ilgiyi gösterdiler."

Küçük çocuğun dedesi de hastaneyle ilgili bir şikayetlerinin olmadığını, olayın takdiriilahi olduğunu söyledi.

Hastane yetkilileri ise konu incelendikten sonra açıklama yapılacağını söyledi.

Yorumlar