Devlet Kendi Eliyle Sağlıkçılardan Vergi Kaçırıyor

Devlet şuanda kendi sağlık memurundan veri kaçırıyor. Devlet aslında kaçak işçi ile mücadele ederken kendi çalıştırdığı memura farklı isimler altında ekstra para vermek kaydı ile verilen paranın emekliliğe yansımasını sağlamıyor.

Ek ödemeler ile devletin memurundan vergi kaçırdığını sözlerine ekleyen Genel Başkan Metin Memiş, “Devlet kaçak işçiler ile mücadele ederken, burada da bir kaçakçılık var“ dedi.

“Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması konusu bizim toplu sözleşme masasına getirdiğimiz bir konudur. Yıllardan beri biz ifade ediyoruz. Devlet şuanda çalıştırdığı memurundan vergi kaçırıyor.

Devlet aslında kaçak işçi ile mücadele ederken kendi çalıştırdığı memura farklı isimler altında ekstra para vermek kaydı ile verilen paranın emekliliğe yansımasını sağlamıyor. Burada açıkçası bir kaçakçılık var.
Biz bunu masaya getirdik ve ek ödemelerin mutlaka emekliliğe yansıtılmasını talep ettik. Bu sadece sağlıkta değil diğer kurumlarda da çalışanların almış ek ödemeler emekliliklerine yansımıyor.
Sosyal Güvenlik sistemi bahane edilecek bu verilmedi.

Ama inşallah önümüz de ki kamu personeli danışma toplantısında, toplu sözleşme süreçlerin de tekrardan ek ödemelerin emekliliğe yansıması konusunda hem de emekli maaşlarının artırılması konusunda mücadelemizi sürdüreceğiz’ dedi.
medihaber.net

Yorumlar