Hastanelere Kreş Personelin Yüzünü Güldürdü

Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat TÜRKYILMAZ 500’ e yakın sağlık personelinin çalıştığı 300 yataklı Turgutlu Devlet Hastanesi’ne açılan kreşin hastane çalışanları tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandığını ifade etti.

TÜRKYILMAZ açıklamasında; ‘’ hastalarımızın tedavi konforunu arttırmak bizler için önemli olduğu kadar sağlık çalışanlarımızın da çalışma konforunu düşünmek ve bu imkanı sunmak yönetimlerin öncelikli görevleri arasında olmalı. Hasta memnuniyeti arttırılırken bu memnuniyette büyük emekleri olan sağlık çalışanlarını da unutmamak gerekir. Biz Manisa Kamu Hastaneler Birliği olarak hastanelerimizin fiziksel koşullarını iyileştirmeye, kreşiyle sosyal alanlarıyla personelimizin çalışma hayatına rahatlıklar kazandırma gayreti içinde olmaya devam edeceğiz.’’ Dedi.

Turgutlu Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi ve Başhekimi Op. Dr. Sabri TAŞCIOĞLU yapılan bu hizmetten dolayı çalışanların son derece memnun olduğu açıklamasında bulundu. ‘’Özellikle bayan çalışanlarımız için çocuklarının hemen yanı başlarında olmaları ve ihtiyaç halinde daha çabuk ulaşabilme rahatlığı çalışanlarımızın gönüllerinin ferah olmasına ve daha verimli çalışmalarına vesile olduğunu söyledi.
Yenilenen ve arsa/bina durumu müsait olan hastanelerimizde çalışanlarımıza ve hastalarımıza yönelik bu tür iyi uygulamaların devam edeceğini belirten TÜRKYILMAZ Turgutlu Devlet Hastanesi Yöneticilerine gayretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Ayrıca Turgutlu Devlet Hastanesi geçen yıl Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın katılımıyla açılmış ve kendi enerjisini üretebilecek olan Trijenerasyon sisteminin kurulu olduğu Türkiye’nin ilk ve tek devlet hastanesi olma özelliğine de sahip.

Yorumlar