Medical Park"tan Kanser Hastaları İçin Tümör Konseyi

Medical Park Samsun Hastanesi’nde her hafta Tümör Konseyi toplanıyor.

2011’den bugüne her hafta toplanan konseyde farklı branşların çeşitli kanser hastaları, ilgili hekimlerce ve önceden belirlenen formatla Tümör Konseyi'ne sunuluyor. Konseyde yer alan ve tartışılan hastanın tanı ve tedavisinde rol alması gereken hekimler, hastayla ilgili bilgi, düşüncelerini sunuyorlar. Karşılıklı görüşme ve fikir alışverişi ile her hastanın en uygun tanı ve tedavi şeması oluşturuluyor.

Medical Park Samsun Hastanesi Tümör Konseyi Başkanı Prof. Dr. Zafer Malazgirt, “Hastanemize başvuran kanser tanısı almış hastalarımızın tedavi biçimlerinin ve sıralamasının belirlenmesi için gereken bilgi alışverişi ve kararı Tümör Konseyi’nde yapılmaktadır. Konsey toplantılarımızda farklı disiplinlerin hastalıklara ilişkin görüş ve deneyimleri ile güncel tedaviler her hasta için kişiselleştirilerek hızlı ve güvenli bir şekilde uygulanmaktadır. Tümör Konseyi’nde ileri görüntüleme yöntemlerini evre, tedaviye yaklaşım ve yanıt yönüyle değerlendiren radyoloji ve nükleer tıp, alınan biyopsileri değerlendiren patoloji, onkolojik cerrahi branşlar (beyin cerrahisi, genel cerrahi, göğüs cerrahisi, jinekolojik cerrahi, kulak burun boğaz cerrahisi, üroloji, ortopedi), her türlü sistemik kemoterapiyi uygulayan tıbbi onkoloji, çocuklarda kemik iliği nakil uygulamalarını başarıyla gerçekleştiren pediatrik hematoloji ile radyoterapi uygulamalarını düzenleyen radyasyon onkolojisi uzmanları bulunmaktadır” dedi.

Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Opr. Dr. Hikmet Çavuş ise, “Tümör konseyleri hastanenin büyüklüğü, hizmet düzeyi ve onkoloji hastalıklarını tedavi edebilme yeteneği yönünden çok önemli bir parametredir. Tümör Konseyi grup çalışması ile tüm branşlardaki kanser hastalarının tanı ve tedavisine katkıda bulunmasını sağlar. Tümör Konseyi ile kanser hastalıklarının tanı ve tedavisinde hızlı, etkili, modern bir hizmet sunmak mümkün olmaktadır” diye konuştu.

Kanser hastalarının tedavisi için kullanılan hipertermi cihazını da bünyelerine kattıklarını söyleyen Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hakan Özcan, “Yurt dışında yaygın şekilde kullanılan bu cihaz ülkemizde dört merkezden biri olarak Medical Park Samsun Hastanesi’nde hizmete girdi. Yeni hizmete giren hipertermi cihazıyla, ileri evre kanser hastalarının tedavilerinde daha yüksek başarı oranı sağlamayı hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar