Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi’nde 24 saat acil sağlık hizmeti

Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi’nde acil sağlık birimi, birinci düzey acil sağlık hizmetine uygun hale getirilerek 7 gün 24 saat acil hizmeti vermeye başladı.

İstanbul Bakırköy Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi içerisinde bulunan Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi’nde personel sayısı artırıldı. Hastanede, kardiyoloji, laboratuvar ve radyoloji tetkikleri yerinde yapılmaya başlandı. Sekreterlikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Daha önceleri sadece 1 laborant ile kan alma işlemi yapılan ve yalnızca mesai saatleri içerisinde bu hizmeti veren hastanede, laborant sayısı 4’e çıkarılarak 24 saat esasına göre hizmet verilmeye başlandı. Sadece bir teknisyen ile verilen radyoloji hizmetleri de, personel sayısı 5’e çıkarılarak 24 saat nöbet usulü ile çalışmaya başlamıştır.”
Drogba Çiçek Abbas olursa..İşte PKK'nın yeni üssü !arabacomBöyle baba olmaz olsun !Öcalan PKK'lılar için özel araç bile istemiş !KonutkredisiBaba cinneti: 4 ölü, 1 yaralı !Tramvay altında feci ölümNurbanu Sultan Merve Boluğur olay oldu'8-0' dedi takımdan kovuldu!Müslüman dünyası güzellik yarışmasıiscanavariBaşbuğ: Tutuklanınca rahatladım !Dokunulmaz bankayı Gül açacakEthem için Almanya'dan şok rapor

Kasım 2012’den önce 29 olan sağlık personeli sayısının 60’a çıkartıldığının belirtildiği açıklamada, “60 sağlık personeli ile kardiyoloji, ortopedi, genel cerrahi, göz hastalıkları, üroloji, psikiyatri, acil sağlık hizmetleri olmak üzere 10 temel branşta sağlık hizmeti yerinde verilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, 2010 yılında yüzde 89 olan kurum dışına sevk oranının, 2013 yılının ilk 6 ayında ise yüzde 31 olarak gözlemlendiği belirtildi.

CİHAN

Yorumlar