Marilyn Monroe Röntgenleri Açık Arttırmada

Marilyn Monroe Hollywood'un altın çağında, sinema dünyasında güzellik kriterlerini belirleyen bir figürdü.

Estetik operasyon için bıçak altına yatıp yatmadığı gizemi bir türlü açıklığa kavuşamamıştı.

Bir müzayede evinde açık artırmayla satılacak bazı belgelere göre, o güzelliğe neşter de dokunmuş. Bunu kanıtlayan da doktor raporları ve röntgen filmleri geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

Ünlü yıldızın estetik cerrahının adı Michael Gurdin. Onun kaleminden çıkan notta, Monroe'nun çenesine 1950 yılında kıkırdak implantı yaptırdığına bir atıf var.

Ve 7 Haziran 1962 tarihli röntgen filmleri... Bu filmler Marilyn Monroe bir gece geç saatte düştükten sonra ve ölümünden iki ay önce çekilmiş.

Filmlerde, Monroe'nun yüz kemikleri, sağ ve soldan çekilmiş burun kemikleri görülüyor. Radyoloji uzmanlarının yaptığı değerlendirmeye göre, burunda sadece küçük bir kırık var.

O röntgenler çekildikten bir gün sonra da, "Somethings gotta give" filminin çekimlerine üst üste gelmediği gerekçesiyle 20th Century Fox stüdyosu Monroe'ya yol vermiş.

Rönthen filmlerinde dikkat çekici bir ayrıntı daha var. O da Monroe için "Joan Newman" takma adının kullanılmış olması.

Röntgen filmlerinde yıldızın beden ölçüleri de verilmiş. Boyu 1.67, kilosu da 52.

Doktor raporunda Monroe'nun akyuvar sayısının düşük olduğu ve 1957 yılında bir dış gebelik yaşadığı bilgisi yer alıyor.

Yıldızın 1950-1962 yılları arasındaki sağlık durumuna ışık tutan doktor raporları ve röntgen filmleri, 9-10 Kasım'da California Beverly Hills'de açık artırmayla satışa sunulacak.

Satıştan 15 bin ila 30 bin dolar arasında gelir bekleniyor. 

Yorumlar