Özel Alp Sağlık Koleji Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Altındağ’da açıldı.

Özel Alp Sağlık Koleji Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Altındağ’da açıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin katılımıyla gerçekleşen açılışta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Sadık Yakut, AK Parti Ankara Milletvekilleri Fatih Şahin ve Emrullah İşler’in yanı sıra Altındağ Belediyesi Meclis Üyeleri, veliler ve çok sayıda öğrenci yer aldı.

BAŞKAN TİRYAKİ: “BİLİMİN IŞIĞINDAN AYRILMAYACAĞIZ”

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki yaptığı konuşmada bilimin ışığından ayrılmayacaklarını söyledi. Altındağ’ın Karapürçek Mahallesi’ne açılan okulun hayırlı olmasını dilediğini aktaran Başkan Tiryaki, Altındağ’da her geçen gün yükselen eğitim seviyesinin de altını çizdi. Tiryaki, bu tür eğitim yuvalarına her zaman destek vereceklerini ifade ederek iyi eğitim görmüş sağlık personellerinin büyük önem taşıdığını dile getirdi. Bir ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde eğitimin çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Tiryaki, eğitim ve sağlık yatırımlarının bu hükümet döneminde her geçen gün arttığına dikkat çekti.

HER ŞEY ÇOCUKLARIN GELECEĞİ İÇİN

Özel Alp Sağlık Koleji Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, hemşirelik, acil tıp teknisyenliği ve radyoloji bölümlerinden oluşuyor. 80 öğrencinin eğitim gördüğü okul, deneyimli eğitmen kadrosuyla da dikkat çekiyor.

İHA

Yorumlar