Sağlık Personeline Sağlık Hizmetleri Tazminatı Verilmeli

Meslektaşlarımız Acil Servis, Yoğun Bakımlar, Doğumhane, 112 Acil Servis ambulanslarında vb. yerlerde tüm gayretleriyle çalışmaktadırlar.İnsana hizmet etmektedirler.

Ancak bunun yanında bu kutsal görevi yerine getiren meslektaşlarımız zaman zaman şiddete de uğramaktadırlar.
İnsan sağlığına hizmet eden sağlık personellerine insanlık dışı bu saldırıları yapanları şiddetle kınıyorum.

2014 toplu görüşmelerindeki memur zamları maalesef sağlık personelleri açısından olumlu sonuçlanmamıştır. Sağlık Personelleri”Ek Ödeme “alıyorlar sebebiyle daha önceki toplu görüşmeler de “Seyyanen Zam veya iyileştirme adı” altında verilen hiçbir kazanç elde edememiştir.

Daha önceleri izin,rapor vb.gibi dönemlerde verilemeyen ek ödemeler yapılan yasal düzenlemeler ile bu dönemler için de verilmek üzere “Sabit Ek Ödeme” imkanı getirilmiştir.
Ancak ne yazıkki taban aylığa yapılan zam “Sabit Ek Ödeme” miktarlarına hiç ama hiç katkı sağlamamıştır.Yapılan 123 TL’lik net zammın “Sabit Ek Ödemelere” de yansıtılmasını talep etmekteyiz.

Ayrıca diğer bir husus yine eğitim ve öğretim gibi kutsal bir görevi ifa eden öğretmenlere 2014 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde “Eğitim ve Öğretim Tazminatı ” adı altında 150 TL bir iyileştirme verildi.Bu sevindirici bir gelişme oldu.

Aynı tazminatın “Sağlık Hizmetleri Tazminatı” adı altında sağlık personeli arkadaşlarımıza da verilmesini talep etmekteyiz.

A. Atik
MediHaber.NET

Yorumlar