SML Mezunları, Lisans Bölümünü Okumadan Meslek Mensubu Olamayacak

Sağlık meslek liselerin artmasıyla bu okul mezunlarına düzenleme geliyor. Sağlık meslek mezunu bir personel asıl meslek mensubu olabilmek için bu bölümün ön lisansını veya lisans bölümü varsa o bölümü okuması gerekecek.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu konuda sinyali verdi. Bakan Müezzinoğlu, sağlık meslek lisesi mezunlarının artık yardımcı yetiştireceğini belirtti.

Bakan Müezzinoğlu özel sağlık meslek liselerinin açılmasıyla bir çok alanda çok fazla mezun sayısı verileceğini belirterek, sağlık meslek lisesi mezunları kendi bölümlerinin ön lisans veya lisans bölümünü okumadan meslek mensubu olamayacağını söyledi.

Müezzinoğlu sağlık meslek lisesi mezun bir hemşireye hemşire yardımcılığı, ebe mezununa ebe yardımcısı veya yardımcı sağlık teknisyeni olacağını, sağlık meslek liselerinin ebe, hemşire ve diğer alanlardaki bölümleri okumada bir basamak olarak kabul edileceğini bu ve diğer bölümlerin ön lisansını veya lisans bölümünü okumadan meslek ünvanı verilmeyeceğini belirterek, bu düzenlemeyi torba kanuna sokmaya çalışacağız dedi.

MediHaber.NET

Yorumlar