2014′te Çalışanlara Büyük Müjdeler Var!

2014′te çalışanlara büyük müjdeler var!

Hükümetin 2014 Programı’ndan önemli düzenlemeler çıktı.

Dezavantajlı bölgelerde görev yapan öğretmene maaş artışı çıktı. Kadın çalışana avantajlar geliyor.

Takvim gazetesinin haberine göre; hükümetin 2014 Programı’ndan önemli düzenlemeler çıktı.

600 bin gence iş kapısı açılacak.

Dezavantajlı bölgelerde görev yapan öğretmenin maaşı artacak, tüketici kredilerinde frene basılacak. Programda şu başlıklar dikkat çekiyor:
 Kredi kartı ve tüketici kredilerinde sınırlama getirilirken, kredi-değer oranı taşıt kredilerine de uygulanacak. Bankaların talep olmadan ürün tahsisi önlenecek.
 Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlanacak hizmetlerin tanımlandığı temel teminat paketi oluşturuluyor.
Paket dışındaki hizmetlerde, tamamlayıcı sağlık sigortaları devreye girecek. Gelecek yıl yaklaşık 600 bin gence iş kapısı açılacak.
 Gelecek yıl işsizlik oranının yüzde 9.4 oranında gerçekleşmesi öngörülüyor. Kamuya 74 bin personel alınacak.
Deneyimli ve nitelikli öğretmenlerin dezavantajlı bölgelerde ve okullarda uzun süreli çalışmasını teminen farklılaştırılmış ücret modeli uygulanacak.
KADINA DESTEK

 Doğum sonrası işe dönüşlerin garanti altına alınması ve doğum nedeniyle işyerinde kadına yapılacak her türlü ayrımcılığın önlenmesi amacıyla hukuki düzenlemeler yapılacak.
Doğuma bağlı olarak faydalanılan analık, babalık, refakat izinleri ve ücretsiz izinler, kadınların istihdamını azaltmayacak şekilde iyileştirilecek. Kreş ve gündüz bakımevi gibi hizmetler yaygınlaştırılacak.
Emeklilere intibak ve zamlı maaş geliyor! Emeklilere büyük müjde geldi. Eşit şartlarda emekli olanlar arasındaki maaş farkları giderilecek. Yeni intibak için gözler SGK’ya çevrildi. Üstelik emekliler 2014′te zamlı maaş alacak!

Yorumlar