8 Kasım Dünya Radyoloji Gününü Kutlarız

Modern tıpta görüntüleme vazgeçilmez bir araçtır. Kanserden felce kadar, pek çok hastalık radyolojik tetkiklerle teşhis edilmektedir.

Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta dönüşüm programının gerçekleşmesinde en büyük payı olan ve sağlığın her alanında görev yapan sağlık çalışanları için, paydaş olmanın gereğini yerine getirmeli ve mesleki risklerin ortadan kaldırılması yönünde ciddi adımlar atmalıdır.

Radyoloji ünitelerinin fiziki koşullarının iyileştirilmesini, özlük hakları mağduriyetlerine son verilmesini, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının sağlanmasını istiyoruz.

Çalışanların sağlığı için iş yükünün bir an evvel hafifletilmesi, sağlığın tüm branşlarını kuşatan personel eksikliğinin bir an önce giderilmesi gerekmektedir

Sağlık-Sen olarak her konuda olduğu gibi bu konunun da takipçisi olacağımızı ve sorunlarının çözümü noktasında mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.
Radyoloji çalışanları sadece yılın bir gününde hatırlanmaması gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde fedakarca görev yapan tüm Radyoloji çalışanlarının Dünya Radyoloji Gününü kutluyoruz

Yorumlar