Astronot Giysilerinin Röntgenleri

Her köşesinde araştırmalarda bulunulan uzayın yüksek segmentli işçileri astronotların giysileri, röntgen cihazları sayesinde gözler önüne seriliyor.

18/11/2013 12:00 http://shiftdelete.net
Uzayın derinlikleri her geçen gün daha fazla keşfe uğruyor. Ay, Dünya, Güneş, Mars ve diğer uzay odakları, aralıksız olarak araştırma konusu olmaya devam ediyor.
Araştırmalarda bulunan astronotlarla kozmonotlar vücutlarını sımsıkı saran özel bir elbise giyiyorlar. Bu elbise vücutlarındaki kanı tabii haliyle tutmaya yarıyor ve bayılmalarının, ölmelerinin önüne geçiyor.
Uzay aracının gittikçe artan bir hızla boşluğa doğru yol alması sırasında kozmonotlarla astronotları büyük tehlikeler bekler. Bu tehlikelerden bir tanesi de hız artışı sırasında astronotlarda ağırlıklarının artmasıdır.
Bu sırada astronotun damarlarındaki kanın ağırlığı erimiş bir demirin ağırlığına eşit olur, kan vücudun bazı yerlerinden çekilerek başka yerlerde toplanır. Beynin kansız kalması da ölüme yol açar. İşte astronotun vücudunu bir korse gibi sıkan bu özel elbise kanı vücutta tutmaya yarar.
Genel itibari ile bilinmezlerle dolu uzayda araştırmalarda bulunan astronotların giysilerindeki yapı, röntgen cihazları sayesinde gözler önüne seriliyor.
Birbirinden ilginç detaylarla dolu astronot giysilerinin detayları;


Yorumlar