Çorlu'da dijital radyoloji sistemine geçildi.

Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yakup Çağ, kent genelindeki hastanelerin yenileme çalışmaları kapsamında, teknik altyapılarının da geliştirilmesine devam edildiğini söyledi.

Çağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde verdikleri sağlık hizmetlerinde kalitenin her geçen gün arttığını, dijital radyoloji sistemine geçildiğini ve buna benzer birçok yeni atılım gerçekleştirdiklerini belirtti.

Tekirdağ Şehir Hastanesinin ihale sürecinin, yeni yılın ilk çeyreğinde tamamlanmasının planlandığını ve hastanenin, 480 yatak kapasitesine sahip hizmet ile nitelik olarak üst düzey bir hastane olacağını belirten Çağ, hastanenin Tekirdağ'da sağlık hizmetini daha kaliteli hale getireceğini ifade etti.

Tekirdağ Ağız ve Diş Hastanesinin kaba inşaatının tamamlandığını belirten Çağ, şunları kaydetti: 

"Diş hastanesinin temmuz ayında hizmete girmesi planlanıyor. Sağlık sektöründe yaptığımız yatırımlar kapsamında Saray'da 75 yatak kapasiteli olması planlanan hastane projesi bitti. Çerkezköy de 200 yatak kapasiteli hastane çalışmaları sürüyor. Çorlu'ya da Ağız ve Diş Hastanesi açılacak."

Çağ, 80 yataklı Malkara Devlet Hastanesinin de ihale aşamasına geldiğini, Şarköy için de arsa arayışının devam ettiğini söyledi.

Hayrabolu ve Muratlı hastanelerinde, nitelikli yatağa dönüştürme ve güçlendirme projelerine başlanıldığını dile getiren Çağ, şöyle konuştu:

"Evde bakımı yapılan hasta sayısı bin 400'e ulaştı. Yoğun bakımda bakılan hasta sayısı 2 katına çıktı. Çorlu'da kemoterapi ve yanık ünitesi açtık. Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy ve Çorlu'da dijital radyoloji sistemine geçildi. Bu sistemi il geneline yayacağız. Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi ile imzaladığımız işbirliği çerçevesinde ortak çalışmalar yürütüyoruz." 

Yorumlar