Haber İcabı Mamografi Çektirirken Kanser Olduğunu Öğrendi

TurkishNY.com - Geçen ay Meme Kanseri Farkındalık ayını desteklemek üzere Good Morning America isimli program için yayında olduğu bir sırada meme röntgenine giren ABC sunucusu Amy Robach, çektirdiği Mamografide kanser belirtisi gözlemlendiğini öğrendi.

The Atlantic Wire’ın haberine göre Pazartesi sabahı yaptığı açıklamada röntgen sonucunda kanser belirtisine rastlandığını açıklayan Robach, Perşembe günü çifte mastektomi ameliyatı olacağını belirtti.

Çifte mastektomi, kişinin her iki memesinin de cerrahi operasyonla alınması anlamına geliyor.

 Doktorlar, söz konusu Mamografinin Robach’ın hayatını kurtardığını söylediler.

İçinde bulunduğu güç duruma ilişkin bir açıklamada bulunan Robach, “14 Kasım Perşembe günü, doktorlarımın çift taraflı mastektomi ve sonrasında da estetik operasyon uygulayacakları bir ameliyata gireceğim. Bu mücadelenin tamamen ne gerektireceğine dair daha fazla bilgiye ancak o zaman sahip olacağım fakat ruhsal ve fiziksel açıdan bu durumdaki birinin olabileceği kadar hazırlıklıyım” yazdı.
Kansere yakalanan her bir kişiye karşılık en az 15 hayatın kurtulduğunu duyduğunu belirten Robach (40), bunun sebebini insanların önlerindeki örnekleri görmelerinin ardından tedbirli davrandıklarını, doktora gidip muayene olduklarını söyleyerek açıkladı.

Robach, yaşadığının, hikayesini duyan her kadını meme röntgeni çektirmeye, memesini kendi kendine muayene etmeye teşvik etmesini umut ettiğini belirtti.

The New York Times’ta belirtildiği üzere Robach, tedavi görürken izin kullanıyor olacak.

Yorumlar

  1. meme kanseri olayını abartıyorlar ben hergün cekiorum gelen hastaların yuzde 99u saglklı

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yapmayı unutmayın.