Sağlıkçılar Kendi Hastanelerine Kreş ve Anaokulu Açtı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Devlet Hastanesi bünyesinde kreş ve anaokulu açıldı. Hastane personelinin çocuklarının okuduğu kreş ve anaokulu Manisa’da bir ilk oldu.

Kreş ve anaokulunun açılışını AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü ve Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan ile birlikte yaptı. Kreşin bütün giderleri ve yapımı ise Devlet Hastanesi personel ve yöneticileri tarafından karşılandı.

Açılışta konuşan Milletvekili Muzaffer Yurttaş, hastane açılan kreş ve anaokulunun ilde bir ilk olduğunu söyledi. Geçen yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan 300 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi’nin hizmetlerinden vatandaşların oldukça memnun olduğunu dile getiren Yurttaş, “Bu memnuniyeti sağlayan sağlık çalışanlarımızı ve hastane personelini tebrik ediyorum. Bu personelimizin çocuklarının hizmetinde olan kreş sayesinde çocuklarımız doktor kontrolünde yetişmiş olacaklar. Hastanemizin bahçesine açılan bu kreş ve yapımı devam eden Ağız ve Diş Hastanesi’nin tamamlanması ile burası tam bir sağlık kompleksi haline gelmiş olacak.” dedi.

Hastanenin uzman hekim sıkıntısı kalmadığını aktaran Yurttaş, “Bütün uzmanlarımız büyük bir özveri ile hizmet ediyorlar. Sağlık personelimiz güler yüzlü ve fedakarca çalışıyorlar. Amacımız Turgutlu Devlet Hastanesi bünyesinde bir Kalp Damar Cerrahi Merkezi ve Anjiografi merkezi kurmak. Burası bir sağlık merkezi konumuna gelecek. Ayrıca yapımı tamamlanan Trijenerasyon (Yeşil Enerji) sistemi sayesinde Türkiye’de ilk defa bir hastane kendi kullanacağı elektrik enerjisini kendisi üretmiş olacak. Son aşamaya gelindi, en kısa sürede hizmete girecek. Bu sistemin diğer hastanelere de örnek olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

İki yıl içinde Manisa’nın sağlıkta marka bir il haline geleceğini dile getiren Yurttaş, “Artık başka illere sevk yapılmayacak, başka illerden buraya sevkler yapılacak. Yoğun Bakım yatak sayısını oldukça artırdık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Sabri Taşçı da “Tamamen bizim ve personelimizin gayretleri ile açtığımız kreşten hastane personelimizin çocukları yararlanabiliyor.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar