Sintigrafi Cihazı alınarak Nükleer Tıp Ünitesi hizmete açıldı.

Giresun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin görevinin sona ermesiyle ilgili olarak görev yaptığı süre içerisindeki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Giresun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin Giresun’da yaptıkları çalışmaların Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Temmuz ayında değerlendirilerek başarılarının tüm kriterlerde pozitif gelişme olarak kayda geçtiğini bildirdi.

Giresun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin Giresun’da yaptıkları çalışmaların Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Temmuz ayında değerlendirilerek başarılarının tüm kriterlerde pozitif gelişme olarak kayda geçtiğini bildirdi.

Şahin yaptığı açıklamada, Giresunlu hemşerilerine daha etkin, verimli, hasta memnuniyetini en yüksek seviyede sağlamak amacıyla yola çıktıklarını belirterek, “3 bin 500 civarında çalışanımızla Giresunlu hemşerilerimiz için en iyi sağlık hizmetini 7 gün 24 saat sunmak amacı ile çıktığımız bu yolda bir yılımızı tamamlamış bulunmaktayız. Bir yıl içinde hastanelerimizdeki personel ihtiyacı, alt yapının zaman içinde artan nüfusla birlikte yetersiz kalması, tıp ve teknolojinin ilerlemesine paralel olarak cihazların modern cihazlara dönüştürülmesi gerekliliği gibi sorunlar çözülmeye çalışıldı” ifadelerini kullandı.


Şahin açıklamasında şunlara yer verdi, “Sağlık Bakanlığı tarafından gerek toplantılarda, gerekse karne kriterlerinde yapılan başarılı çalışmalardan özetle bahsedecek olursak;

İlimizde nükleer tıp ünitesinin olmamasından dolayı çevre illere giden hastalarımızın ilimizde hizmet alması için 625.000 TL değerinde MR veya BT ile görüntülenemeyecek organ ya da hücrelerin görüntülenmesini sağlayan Sintigrafi Cihazı alınarak Nükleer Tıp Ünitesi hizmete açıldı.İl genelindeki hemodiyaliz ünitelerimize 46 adet yeni ve modern cihazlar alınarak hizmet kalitesi arttırılmıştır.

Sedef, cilt lekesi, egzama vb. hastalıkların tedavisi için hastalarımız çevre illere gitmekte iken PUVA cihazı alınarak hastalarımızın ilimizde hizmet alması sağlanmıştır.

Üniversite hastaneleri düzeyinde modern cihazlarla donatılmış göz hastalıkları teşhis ve tedavi ünitesi hizmete açıldı.
Şebinkarahisar ve çevre ilçelerdeki hastalarımıza yerinde hizmet vermek amacı ile Bilgisayarlı Tomografi kurularak hizmete açıldı. Yine Şebinkarahisar ve Tirebolu devlet hastanelerine meme kanserinde erken teşhisi sağlayan Mamografi Cihazı kurularak meme kanserinde erken teşhisle hayat kurtarma amaçlandı.

İlimizde en önemli sorunlardan biri olan yoğun bakım yatak sorununu çözüme kavuşturmak ve hastalarımızın yoğun bakımda yatak olmadığı için başka illere sevkinin önüne geçmek, mağduriyetlerini gidermek amacı ile 62 olan yoğun bakım yatak sayımız 68’e çıkarıldı. Giresun Devlet Hastanesinde 22 yataklı 3. seviye yoğun bakımın yıl sonunda hizmete açılması ile bu sayı 90 ‘a çıkacaktır.

Yıllardır ameliyat yapılmayan ve ameliyat olmak için merkeze veya çevredeki illere gitmek durumunda kalan Alucralı hemşerilerimizin mağduriyetini gidermek için Alucra Devlet Hastanesinin ameliyathanesi cihazlarla ve personelle desteklenerek aktif hale getirildi.


Göreve geldiğimizden bu yana hastanelerimizin toplam borcunda, 15 Kasım 2013 tarihi itibari ile  %91 azalma gerçekleşmiştir. 2012 yılında yapılan giderlerde %11 azalma sağlanarak ülke ekonomisine katkı sağlanmıştır. Bir yıl içinde tasarruf yapmamızın yanında yatırımları da ihmal etmeyerek; bir yıllık sürede tüm hastanelerimize yapmış olduğumuz tıbbi cihaz ve donanım yatırımı 7.000.000 TL civarındadır.

Hastanelerimizin alt yapı çalışımlarına hız vererek çatı, dış cephe, kalorifer yakıtı dönüşümü, yoğun bakım, ameliyathane, hasta odaları ve poliklinikler yenilendi. Yenileme çalışmaları için 1.500.00 TL yatırım yapılmıştır.
Birlik olarak bundan sonraki hedeflerimizde; en büyük amacımız Giresun ilimizde Anjio Ünitesi açmak ve açık kalp ameliyatlarının başlamasını sağlamaktır. İlimizin ihtiyaçlarından biri olan üniversite ve eğitim araştırma hastaneleri düzeyinde olan 3. seviye yeni doğan yoğun bakım ünitesini açmak hayallerimizden biri olmakla beraber bu hayalimiz Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin yeni hizmet binasının faaliyete geçmesi ile gerçekleşecektir.
Yukarıda özetleyerek belirttiğimiz çalışmalarımızın değerlendirmesi Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Temmuz ayında değerlendirilerek Giresun Kamu Hastaneleri Birliği olarak başarımız tüm kriterlerde pozitif gelişme olarak kayda geçmiştir.
Aşırı iş yüküne rağmen fedakârca, özverili bir şekilde hiç yılmadan sağlık hizmeti sunan tüm çalışanlarımıza, hemşerilerimizle aramızda sağlıklı bilgi köprüsü oluşturan siz değerli basın temsilcilerimize teşekkür ederken Giresunlu hemşerilerimize sağlıklı yarınlar dilerim.”

Yorumlar