Bakan Müezzinoğlu:İstifa etmezsem şerefsizim

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili sert açıklamalar yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "Net söylüyorum, bir bardak çayı gayrimeşru içtiysem getir istifa etmezsem şerefsizim" dedi.


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında, birilerinin yalan konuşup iftira atarak suçlamada bulunabileceğini söyledi.
Yolsuzluklarla ilgili 3 yıldır en çok Edirne'yi konuşması gerektiğini belirten Müezzinoğlu, bir gün dahi bu konuları konuşmadığını ifade etti.
Üst mahkemece hükme dahi bağlanan bir sürü dava olduğunu aktaran Müezzinoğlu, şöyle konuştu:
"Konuştum mu? Millet onu layık görmüş, seçmiş. Bize düşen milletin kendisine layık olanı daha iyiyi, daha doğrusunu gösterebilmektir. Evet, millete 'Bunlar bana daha iyi hizmet eder' dedirtebilmek için çalışıyoruz. Onlar gibi çamur atsaydık, onlar gibi iftira atsaydık elimizde o kadar malzeme var ki. Arkadaşlar bize yakışmaz."
'YANLIŞ YAPANI İÇİMİZDE BARINDIRMAYIZ'
Müezzinoğlu, AK Parti'nin milletin değerleri ve gelenekleriyle örtüşmeyen hiçbir şeyi yapmadığını ve yanlış yapanları içlerinde barındırmayacaklarını söyledi.
Birilerinin istikrarın sürmesinden rahatsız olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
"Birileri faizlerin düşmesinden rahatsız olabilir. Onlar rahatsız olmaya devam edecekler. Birileri milli iradenin bu kadar güçlü olmasından rahatsız olabilir. Rahatsız olmaya devam edecekler. CHP, bazen 'demokrasi sandık değildir' diyor. Demokrasi büyükelçinin karşısında diz çözmek midir? Bir yerlere gidip icazet almak mıdır? Diz çökeceksen, hatır soracaksan, dert dinleyeceksen, emir alacaksan milletten alacaksın. Yoksa siyaset yapmayacaksın. Siyaset yapıyorsan tek bir tane amir vardır. Millet ve sandık."
Müezzinoğlu, milletin ve sandığın dışında, güç odaklarına teslim olmak,  güç odaklarına destek vermek ve güç odaklarının ağzıyla milletin karşısına çıkmanın, siyasetçiliğin edebi ve adabıyla bağdaşmayacağını vurguladı.
AK Parti olarak bunu yapmadıklarını, bundan sonra da yapmayacaklarını belirten Müezzinoğlu, "Şunu da bilin ki milletin hiçbir hak ve hukukunu sizlere vermeyiz, sizlere de yedirtmeyeceğiz. Bu güne kadar yediklerinizle idare edin. Çünkü artık AK Parti var. Recep Tayyip Erdoğan var. Millet var. Milletçe beraber devam diyoruz."
'İSTİFA ETMEZSEM ŞEREFSİZİM'
 Temaslarının devamında esnaf kooperatif başkanlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Bakan Müezzinoğlu kendisiyle ilgili ortaya atılan yolsuzluk iddialarına da yanıt verdi.

Bir bardak çayı gayri meşru içtiğinin ispat edilmesi halinde istifa edeceğini belirterek, "Benimle ilgili de çok namuslu vatanperver, gazeteci çıkıyor, manşet atıyor. 'Bakan'dan tıs yok' diyor. Net söylüyorum; bir bardak çayı gayri meşru içtiysem getir istifa etmezsem, şerefsizim. Ama sen ne yapıyorsun. Bir namus ölçün, hak hukuk derdin var mı? Siyasetçinin her şeyine dokun, dokunmanın ötesinde iftira da at. Ondan sonrada ben namusluyum, ben dürüstüm, ben halkçıyım, ben şuyum. Sen demokrasiye, sandığa ihanet ediyorsun. Milli iradeye ihanet ediyorsun sonra da namus cellatlığı yapıyorsun. Ak Parti iktidarı yanlış yaptıysa hukuk orada, o yetmedi 30 Mart'ta sandık var" dedi.
DHA

Yorumlar