Fujifilm Yeni Portable Cihazı FDR Go’yu tanıttı

FUJIFILM Amerika Medikal Sistemler, (FUJIFILM Medical Systems U.S.A. Inc.) Fujifilm’in taşınabilir dijital ürünler portföyünde en yeni ürünü olan FDR Go’yu, Chicago, Illinois'de düzenlenen Kuzey Amerika Radyoloji Derneği'nin (RSNA) 99’uncu yıllık toplantısında tanıttı.

FUJIFILM Amerika Medikal Sistemler Dijital Röntgen Pazarlama ve Ürün Gelişimi Müdürü Rob Fabrizio, toplantıda yeni tasarımları hakkında bilgi verdi. Taşınabilir görüntülemenin tıbbi görüntüleme alanında en zor ve en hızlı gelişen görüntüleme tekniklerinden biri olduğunu belirten Fabrizio, “Kaliteli görüntüleri hızla, güvenle, verimli ve istikrarlı bir şekilde sunmak gerçek bir gereksinimdir. FUJIFILM, röntgen uzmanları için iş akışını kolay ve doğru, hastalar içinse güvenilir hale getirmeye odaklanmaktadır. Hem kullanıcılarımız, hem de hastalar için neyin önemli olduğuna yoğunlaşan, tüm özellikleri bünyesinde barındıran ve yenilikçi görüntüleme teknolojisine sahip bir mobil tasarım geliştirdik" dedi.

FDR Go, FUJIFILM’in FDR D-EVO detektörlerinin hız, görüntü kalitesi ve düşük doz avantajlarının yanı sıra; dar alanlarda hareket etmeyi kolaylaştıran, kompakt yapıya sahip, gelişmiş taşınabilir özellikler sunuyor.  Bu taşınabilir görüntüleme sistemi sayesinde teknisyenler, ER, ICU, NICU ve OR alanlarında bir röntgen odasının sunduğu tüm özellikleri, hastanın başucuna dek sorunsuz şekilde getirebiliyorlar.

YENİ DOĞANLAR İÇİN İDEAL
Omaha, Nebraska'daki Çocuk Hastanesi ve Tıp Merkezi'nde radyoloji amiri olarak görev yapan Kari Kunze, FDR Go’nun sağladığı kolaylıkları anlatırken, “Yoğun bakım ünitesinde FDR Go gibi mobil görüntüleme ekipmanları, değerli hayatları korumaya yardımcı olmak için zaman ve doğruluktan ödün verme gereği duymaksızın hastalarla ilgili işlemlerin rahatça gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır.” dedi.

FUJIFILM'in taşınabilir Dijital Röntgen cihazı sayesinde, Çocuk Hastanesi'nde yenidoğan ICU hastalarına, kuvöz ortamının sunduğu güvenlik ve rahatlıktan ayrı tutulmadan gerekli çekimler yapılabildiğini belirten Kunze, “Bu hastalar kendi vücut sıcaklıklarını koruyamayacak kadar zayıf oldukları için mümkün olduğunca hareket ettirilmemelidir. FDR Go sayesinde bebeği rahatsız etmeden röntgenini çekebilmekteyiz” diyerek yeni ürünün özelliklerini anlattı.

DOZ VERİMLİLİĞİ
Radyasyon dozunun azaltılması hastanın güvenliğini ve memnuniyetini arttırmaya yardımcı olduğu için, hastaneler ve sağlık kuruluşları için önemli bir önceliktir. Daha da geliştirilen FDR Go; aralarında FUJIFILM tarafından geliştirilen Irradiation Side Sampling (ISS) ve Dynamic Visualization (DV) teknolojilerinin de yer aldığı, günümüzün DR alanındaki en son yenilikleri kullanıyor. ISS dedektör teknolojisi bir yandan klasik tasarımlara kıyasla doz verimliliğini arttırırken öte yandan görüntünün daha keskin olmasını sağlıyor.


Los Angeles, Kaliforniya'daki White Memorial Tıp Merkezi Görüntüleme Servisleri Müdürü Timothy M. Gustafson ise toplantıda, dozun azaltılmasında teknoloji seçiminin oynadığı rolün gözardı edilemeyeceğini söyledi. Gustafson, "White Memorial Tıp Merkezi'nde, FUJIFILM’in FDR-Go DR sisteminde kullanılan sezyum detektörleri sayesinde bir yandan daha kaliteli görüntüler elde ederken öte yandan hastanenin geçmiş CR tekniklerine kıyasla yüzde 50'den daha fazla oranda daha düşük doz uygulayabilir hale geldik" dedi.