Kafasına 3 çivi çakıp intihar etmeye çalıştı

Erzincanlı 50 yaşındaki Ercan Mumcu, aldığı alkolünde etkisi ile ilginç intihar girişiminde bulundu. Mumcu, sağ şakağına yan yana üç tane kasa çivisini çekiçle çakarak hayatına son vermek istedi.

Olay önceki gece saat 20.30 sıralarından Kızılay Mahallesi Sultan Melik Caddesi 36 numaralı evde meydana geldi. Eşinden ayrı yaşayan 2 çocuk babası Ercan Mumcu, aldığı alkolün de etkisi ile cep telefonu ile aradığı eşine, "İntihar ediyorum. Hakkınızı helal edin" dedi. Telefonu kapatan Ercan Mumcu, 3 adet 2.5 santim uzunluğundaki kasa çivisini çekiçle sağ şakağına çaktı.
"EŞİM İNTİHAR EDECEK"
Ercan Mumcu'nun, 15 gün önce şiddetli geçimsizlik nedeni ile ayrıldığı eşi Süheyla Mumcu, 112 Acil Servis ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Polis merkezini arayan 112 Acil Servis Ekipleri belirtilen adrese gitti. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Ercan Mumcu kafasındaki üç çividen biri acilde kendisi tarafından çıkartılırken, tomografi sonrası alındığı müşahade odasında da diğer iki çiviyi de çekerek çıkarttı.
İLK KEZ BÖYLE BİR ŞEY GÖRDÜM
Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi doktorlarından Yrd. Doç. Dr. Cengiz Gömleksiz, vakanın hastaneye geldiğinde durumunun iyi olduğunu belirterek, " Çiviler kas içerisinde kalmış. Kafa tası içerisine herhangi bir müdahale olmamış. İlk müdahalesini yaptık. Tomografi çektik. Çivileri kendisi çıkartmıştı. Yarasını temizledik. Mumcu'nun bu 10 gün içindeki ikinci intihar girişimi, daha öncede bileklerini kesmiş. Şu anda bir problemi yok. Bu tarz bir şeyi ilk defa gördük. İlk geldiğinde üç çivi çakmış. Acile geldiğinde bir tanesini kendisi çıkartmış. Tomografi sonrasında müşahedeye alındığında diğerlerini de orada çıkartmış. Yarasını kapattık. Sık görülecek bir şey değil" diye konuştu.
Erzincan Belediyesinden 5 yıl önce emekli olduğu öğrenilen iki çocuk babası Ercan Mumcu'nun psikiyatri servisinde tedavi altına alınırken, ilk ifadesinde ?Çivileri ısıttıktan sonra çekiçle kafama çaktım" dediği öğrenildi.