Kaonjestij Kalp Hastalığı

Sağ ve sol kalp yetersizliği bir arada olduğu zaman görülür. Nedeni aort veya mitral kapaklarının hastalanması, müzmin bronşit veya akciğer hastalıkları, romatizma ve tiroid hastalıklarıdır.

Aşağıdaki tavsiyelere uymak gerekir:

Sigara içmeyin
Yemeklere fazla tuz koymayın
Uykularınızı ihmal etmeyin
İstirahat edin ama devamlı olarak yatmayın
Sinirlenmeyin, üzülmeyin, her şeyi kendinize dert etmeyin
-----------------------------------------
BİTKİSEL ÖNERİLERİMİZ

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çuha çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen­dikten sonra süzülerek günde iki kez. sabah kahvaltılarından ya­nm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fin­canı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kedi otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılanndan yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.

On tafie taze maydanoz sapı yapraklan ile birlikte, bir lit­re şaraba (kırmızı veya beyaz olması önemli değildir.) eklendik­ten sonra, bir veya iki yemek kaşığı üzüm sirkesi katılıp, kısık ateşte on dakika kaynatılarak üzerine 300 gram süzme bal ilave edilip dört dakika daha kaynatılmaya devam edilir ardından süzülerek içi saf alkolle yıkanarak temizlenmiş daha büyük bir şi­şenin içine dökülerek ağzı sıkıca kapatılıp hava alabileceği yer­lere balmumu dökülerek saklanır. Gerektiğinde günde üç kez ikişer yemek kaşığı alınarak kullanılır.

Bir litre suyun içine bir avuç çakal eriği katılıp kaynatıl­masının ardından süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılann­dan yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kasığı karabaş otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.

Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış ıspanak katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç Öğün birer çay bardağı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay ka­şığı nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yarım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı karadiken katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen-âlkttn mmra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılanndan ya­rım saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fıncanı İçilir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kuşıgı kişniş katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılanndan yanm sa­lt sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içi­lir.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aynısefa katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılarından yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.

Yorumlar