Sağlık Bakanı Değişecek mi?

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu değişir mi? Değişirse kim olur? Son günlerde Başbakan Erdoğan’ın büyükşehirlere belediye başkanı adayı olarak bakanları açıklamasının ardından, gözler kabine revizyonuna çevrildi. Bu revizyonda Sağlık Bakanı’nın da değişeceği konuşuluyor.

KABİNE REVİZYONU 20 ARALIK ‘TA BEKLENİYOR.

Başbakan Erdoğan’ın, yarın İzmir’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın adaylığını resmileştirmesi bekleniyor. Bu durumda AK Parti yerel seçimlere 3 bakanını aday göstermiş oluyor. Bakanların aday gösterilmesinin ardından gözler yeni kabinede olacak. Yeni kabinenin, bütçe görüşmelerinden sonra oluşturulacağı konuşuluyor. Edinilen bilgiye göre; Başbakan Erdoğan’ın revizyon kapsamının bakanlarla sınırlı tutulmayacağı belirtiliyor.

SAĞLIK BAKANI DEĞİŞİR Mİ? DEĞİŞİRSE KİM OLUR ?

Daha önce haberini yaptığımız Haber Türk yazarı Güntay ŞİMŞEK bir iddaa bulunmuş ve kuvvetli aldığı duyumlara göre Sağlık Bakanının ve Milli Eğitim Bakanının değişeceğini köşesine taşımıştı. Eğer bu gerçek olursa Ak Parti Döneminde değişen 2. Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU olacak. Yerine ise kulislerde TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet ÜNÜVAR’ın getirileceği konuşuluyor.

ADALET BAKANI KİM OLACAK?

Son günlerde Ankara kulisleri hareketlendi. Kulislerde konuşulan iddialara göre; Hatay’dan aday gösterilen Adalet Bakanı Sadullah Ergin yerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın geçeceği ağırlık kazanırken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un da ismi geçiyor.

BOZDAĞ’IN YERİNE KURTULMUŞ MU GEÇİYOR?

Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı olması durumunda yerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un ismi öne çıkarken, Kurtulmuş’un yerine ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ismi geçiyor. Maliye Bakanlığı’na da AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin geçeceği konuşuluyor. Canikli’den boşalan Grup Başkanvekilliği’ne de AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan’ın ismi telaffuz ediliyor.

AİLE BAKANI YENİDEN KADIN

Gaziantep’te aday gösterilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yerine gelebilecek isimler arasında İstanbul Milletvekili Halide İncekara’nın ismi öne çıkıyor.
AK Parti’de 3. dönem milletvekili ve AK Parti Genel Sekreteri olan Haluk İpek’in ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’na geçeceği söyleniyor. Haluk İpek’ten boşalan Genel Sekreterlik koltuğuna ise AK Parti MKYK üyesi Osman Can’ın geçici olarak oturacağı belirtiliyor.

MYK’DA DEĞİŞİM BEKLENİYOR

Bir başka iddiaya göre; Başbakan Erdoğan’ın MYK’da bir değişeme gidecek. AK Parti Genel Başkanı ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Ahmet Edip Uğur’un, Balıkesir’den aday gösterilmesinin ardından yerine AK Parti MKYK üyesi Nurettin Nebati’nin geçeceği söyleniyor. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit’in yerine Sosyal İşler Başkanı Nükhet Hotar’ın, Hotar’dan boşalan koltuğa ise AK Parti MKYK üyesi Öznur Çalık’ın geçeceği telaffuz ediliyor. Öte yandan Yerel Yönetimler ve AR-GE başkanlıklarında da değişimin olacağı, gelen duyumlar arasında yer alıyor.

14 ARALIK’TA SON NOKTAYI KOYACAK

Başbakan Erdoğan, yarın İzmir’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayacak. Bir değişiklik olmaması halinde Bakan Yıldırım’ın adaylığı kesinleşecek. 14 Aralık’ta Antalya’da olacak olan Erdoğan, burada geri kalan illerin adaylarını açıklayacak. Erdoğan, Antalya’da seçim yarışına Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel ile gireceklerini ilan edecek. AK Parti kurmaylarının verdiği bilgiye göre; kabine revizyonu 20 Aralık’ta tamamlanacak ve bütçe görüşmelerinin ardından gerçekleştirilecek.
gazete sağlık

Yorumlar