YÖK: Tıbbi Sekreterler, Sağlık Teknikeridir

Dört Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü Okuduk. İki Yıl Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programını Bitiren Tıbbi sekreterler hak ettiği haklarını sonuna kadar savunacaklarını dile getirdiler.

Elimizden emeğimizi alıyorlar kimseden ses seda yok. Arkadaşlar artık bir şeyler yapalım. Hak ettiğin hakkı savunacaksın. Suç işlemiyoruz. Dört Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü Okuduk. Tıbbi sekreterlerin 4 yıllık lise ve 2 yıllık ön lisans toplam 6 sene boyunca görmüş olduğu eğitim sonucu almaya hak kazandığı diplomanın düz lise ve dengi okullardan mezun olan vasıfsız kişilerin ücret karşılığı aldıkları 6 aylık bir sertifikayla eş değer olarak tutulup bu insanların hastanelerde taşeron firma elemanı olarak çalışıp tıbbi sekreterlerin istihdamına engel teşkil etmesi.

İş alanı geniş olan tıbbi sekreterler Hastaneler, Halk sağlığı müdürlüğü Toplum sağlığı merkezleri. İş alanı geniş olmasına rağmen atanamıyor. Aile Hekimliğinde Sınıflandırmadan Dolayı Tıbbi Sekreter Olarak İşimizi Yapıyoruz. Türkiye geneli Aile Hekimliğinde Tıbbi Sekreter Çalışırsa İşsiz Tıbbi Sekreter Kalmaz.bu haksızlık bitsin.

Tıbbi Sekreterlik Bölümünü YÖK Kararı

Yorumlar