17:00’dan 19:00’a uzatılan polikliniklere ek olarak 3 yeni bölüm daha eklendi.

- Bitlis’in Tatvan Devlet Hastanesinde hastalara daha iyi hizmet vermek amacıyla mesai saatleri 17:00’dan 19:00’a uzatılan polikliniklere ek olarak 3 yeni bölüm daha eklendi.


Yaklaşık bir ay önce dahiliye, göğüs hastalıkları, genel cerrahi, diş hastalıkları, üroloji, nöroloji ve ortopedi polikliniklerimizde çalışma saatini saat 17.00’dan 19.00’a kadar uzatan hastane yönetimi bu bölümlere ek olarak 3 yeni bölüm daha ekledi.

Hastaneye gelen hastalara en iyi şartlarda sağlık hizmeti sunmak için kolları sıvayan Tatvan Devlet hastanesi mesai saatleri 17:00 olan Kulak burun boğaz, radyoloji ve kardiyoloji bölümlerinde de mesai saatlerini 19:00’a uzattı.

Tatvan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa İkizek, hastalara daha iyi hizmet verebilmek ve daha çok vakit ayırabilmek adına yeni uzatılan bölümlerle birlikte 10 bölümde mesai saatlerini 17:00’dan 19:00’a kadar uzattıklarını açıkladı.

Hastanede daha iyi bir sağlık hizmeti vermek adına, her geçen gün sağlık hizmeti alanını genişlettiklerini ifade eden Uz. Dr. Mustafa İkizek, "Bu kapsamda dahiliye, göğüs hastalıkları, genel cerrahi, diş hastalıkları, üroloji, nöroloji ve ortopedi polikliniklerimizde çalışma saatini saat 17.00’dan 19.00’a kadar uzatmıştık. Son olarak bu, bölümlere ek olarak Kulak burun boğaz, radyoloji ve kardiyoloji bölümlerinde de mesai saatlerini 19:00’a uzattık. Hedefimiz geriye kalan diğer bölümlerde de mesai saatlerini uzatmaktır.” Dedi.

“VATANDAŞLAR UYGULAMADAN OLDUKÇA MEMNUN”

Yapılan uygulamanın yerinde bir uygulama olduğunu ve hatta geç kalınmış bir uygulama olduğunu belirten köylü vatandaşlardan Cevdet İlber, mesai saatlerinin uzatılmasının son derece önemli olduğunu söyledi.

Köyden geldikleri için hastaneye geliş gidişte sıkıntı yaşamaları nedeniyle hastane randevularına geç kaldıklarını bu nedenle de muayene ve tahlil sonuçlarının mesai saatine yetişmediğini bunun içinde bir sonraki gün tekrardan hastaneye gelmek zorunda kaldıklarını anlatan İlberk, “Yeni mesai saati uygulaması sayesinde artık köyden bile gelmemize rağmen gün içerisinde tüm işlerimizi halledip köye geri dönebiliyoruz. Buda bize hem sağlık açısından hem de zaman açısından büyük yarar sağlıyor. Bu nedenle uygulamanın hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Hastaneye Ahlat’tan geldiğini belirten Ayfer Kara ise uygulamadan oldukça memnun olduklarını diğer bölümlerde de bu uygulamanın başlatılmasını istediklerini dile getirdi.

İHA

Yorumlar