ÖSYM, 2013 yılındaki adayların tercihleri ve başarı sıralarını yayımladı

ÖSYM, 2013 yılındaki adayların tercihleri ve başarı sıralarını yayımladı.

2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Adayların Yükseköğretim Programlarına İlişkin Tercihleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYM) merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede adayların tercihleri ve yerleşenlerin başarı sıraları hakkında bilgileri içeren kitap yayınladı.

Devlet üniversiteleri, vakıf üniversiteleri, KKTC ve yurtdışındaki üniversiteler ile toplam üniversiteler, üniversiteler, fakülteler ve yüksekokullar ile yükseköğretim programları başlıkları altında hazırlanan çalışma ışığında, 2013 ÖSYS merkezi yerleştirme ve ek yerleştirme sonucunda, adayların yükseköğretim programlarını tercih etme önceliklerine ve yükseköğretim programlarına yerleşen adayların başarı sıralarına ilişkin değerlendirmeler yer alıyor.

ÖSYM İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın Dokümantasyon ve Arşiv Şube Müdürlüğü’nün, Dokümantasyon ve Yayın Birimi’nde derlenip, yayına hazırlanan kitaptaki bilgilerin, üniversitelere, araştırmacılara, ÖSYS adaylarına ve diğer ilgilenenlere yararlı olacağı vurgulandı.
Kitabın detayına isteyenler (http://www.osym.gov.tr/belge/1-20540/2013-ogrenci-secme-ve-yerlestirme-sistemi-adaylarin-yuk-.html) linkin üzerinde ulaşabilecek.

Yorumlar