Adaletsiz Döner Sermayeler Bordro Yaktırdı

Sağlık-Sen Ankara 1 No lu Şube Başkanlığı ;Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Döner sermaye adaletsizliğini protesto ederek, basın açıklaması yaparak, döner sermaye bordrosu yaktı.

Basın açıklamasında Şube Başkanı Şenol ŞAHİN”HAKSIZLIĞA BAŞ KALDIRMAK İSYAN DEĞİL İNSANLIK ONURUDUR,BİZDE BURADA DÖNER SERMAYE HAKSIZLIĞINA, SAĞLIK ÇALIŞANININ YIPRANMA PAYI VERİLMEME HAKSIZLIĞINA BAŞ KALDIRIYORUZ. ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ? SADECE ADALET İSTİYORUZ. BAŞINDA ADALET OLAN BİR PARTİNİN İKTİDARINDA BU ADALETSİZLİKLERİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ. DEMOKRATİK HAKKIMIZI KULLANIYOR VE DÖNER SERMAYE BORDROLARINI YAKIYORUZ”dedi.

Şube Yönetimi,iş yeri temsilcileri ile birlikte Sağlık Personeli’nin döner sermaye bordrolarını yakarak,Sağlık Bakanlığının bu haksızlığa dur demesi,yeniden bir düzenleme yapması için Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eylem yaparak sağlıkçıların mağduriyetini dile getirdiler.

Bordro yakma eyleminden sonra Anadolu Ajansı muhabirine demeç veren şube başkanımız Şenol Şahin: “Tüm hastanelerde özellikli birimler de çalışan sağlık personelide dahil özellikli birim kat sayısından dahi yararlanamamaktadırlar. Sağlık personelinin iş yükü beş kat artmasına rağmen sağlık personelinin hem iş yükü hemde aldıkları düşük ücretten dolayı bir tükenmişlik sendromu ortaya çıkmıştır. 24 saat hizmet veren sağlık personeli yıpranma payından dahi faydalanamamaktadırlar. Düşünün ki bir kaza anında olaya müdahele için giden sağlık ekiplerinin başına ölümlü bir kaza geldiğinde askere, polise veya itfaiye ye verilen şehitlik ünvanını dahi alamamakta ve şehit olarak adlandırılmamaktadır. Bununla ilgili Genel Başkanımız Sayın Metin Memiş, TBMM sağlık komisyonunda dile getirmiş ve bu konuyu bütün Milletvekillerinin vicdanına bırakmıştır. Bizlerde bugün burada Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun dikkatini çekerek bir nebze olsun bu yaraya merhem olması için yasal düzenlemeler yapılmasını istiyor ve bu durumun dakipçisi olacamızı kamuoyuna açıklıyoruz” dedi.

Yorumlar