Evlenenlere 10 Bin Lira Faizsiz Kredi

25 yaşın altındaki çiftlere sıfır faizli kredi verilecek. Kredi tutarı en fazla 10 bin lira olacak, geri ödeme kolaylığı da sağlanacak

Evlilik hazırlığı yapanlar dikkat! Erken evliliği teşvik etmek amacıyla 25 yaşın altındaki çiftlere faizsiz düğün kredisi verilecek. Sıfır faizli kredi için geri sayım başlarken, detaylar da netleşti. Edinilen bilgiye göre; Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında yürütülen ‘evliliğe finansal destek’ çalışması tamamlandı. Evlilik hazırlığı yapanlara verilecek olan sıfır faizli kredi için bankalarla temasa geçildi. Başbakanlık bünyesinde yürütülen çalışma, gençlerin maddi sıkıntılar yüzünden yuva kuramamasına çare üretmeyi hedefliyor.

GELİRE BAKILACAK
Buna göre; 25 yaşın altındaki çiftlere kredi verilirken, mesleki durumları, aylık gelirleri ve aile kaynaklı zenginlikleri dikkate alınacak. Kredi tutarının en fazla 10 bin lira olması öngörülürken; vadesi bir yıl ödemesiz, toplamda dört yıl olarak uygulanacak. Yeni evlilerin çocuk sahibi olmaları halinde taksitleri bir yıl süreyle ötelenecek.

Hazal ATEŞ /Takvim

Yorumlar