Gerede’ye yeni tomografi cihazı

Gerede Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kahraman Dinler, yaptığı açıklamada, hastanenin 2013 yılı boyunca gerekli teknik alet ve ekipman açısından yeterli düzeye ulaşmış olduğunu vurguladı ve 2014 yılının ilk aylarında bilgisayarlı tomografinin de kurulmasıyla bu eksikliklerin tamamlandığını duyurdu.


Önümüzdeki dönemlerde gelecek olan hekimlerle birlikte daha üst düzey birçok ameliyat ve tedavi işlemlerinin yapılabileceğinin yanı sıra teşhis ve tedavi sonrası hastanenin daha kaliteli hizmet sunabilecek kapasiteye ulaşacağını belirten Başhekim Dinler, böylelikle Gerede Devlet Hastanesi’nin her hastayı sevk eden bir imajdan kurtulup diğer bölgelerden hasta şevki alan bir kapasiteye ulaşmış olacağını ifade etti.

Gerede Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kahraman Dinler, Gerede Devlet Hastanesi bünyesine kazandırılan bilgisayarlı tomografi hizmetinin, öncelikle tüm hekim ve sağlık çalışanlarına, tüm bölge insanlarına ve Gerede Devlet Hastanesine misafir olan diğer bölgelerden gelen tüm yurttaşlara hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar