Sağlık Personeli Alımlarına BİMER ve SBN’den Cevap!

Sağlık Bakanlığı 2014 yılı sözleşmeli personel alımını ne zaman yapılacak. İşte Başbakanlık iletişim merkezi BİMER ve Sağlıkta buluşma noktası SBN’den sağlık personeli atamaları ile ilgili cevap.

Sağlık Bakanlığı son 5 yıldır yılda iki defa alım yapmakta idi. Son Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımını Mayıs ayında yapan Bakanlık 2013 yılında beklenen alımları gerçekleştirmemişti.

Sağlık Bakanlığı 9 Aydır Sözleşmeli Personel Alımı Yapmıyor

En son Kasım ayında kamu kurum ve kuruluşlara alım kadrolu personel alımı içinde kadrolu sağlık personeli alımı yapan  bakanlığın sözleşmeli personel alımı ne zaman yapacağı merak konusu.

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımını sabırsızlıkla bekleyen takipçilerimizden birinin gönderdiği ve BİMER ve SBN’den gelen cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

 Bimer’den gelen cevap:

Sayın —- , 07.02.2014 tarih 103741 sayılı başvurunuz incelenmiştir. Sağlık Bakanlığı yıl içerisinde eksik gördüğü branşlarda personel sayısı belirleyerek atama yapmaktadır.
Bakanlığımız tarafından açılması istenebilecek kadro sayısının Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından da onaylanması gerekmektedir.

Çalışmalar devam etmekte olup, gelişmeleri Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden takip edebilirsiniz.
Bilgilerinize sunulur.

SBN’den gelen cevap ise:

Sayın ——,
Bakanlığımız personel istihdam çalışmaları halen sürmektedir.Bakanlığımız ilgili birimleri ve bağlı kuruluşlarından belirlenen rakamlar Maliye Bakanlığı ve Personel Daire Başkanlığı’nın onayıyla birlikte net sayılar belirlenmekte ve çalışmalar tamamlanmaktadır.

Bütün bu çalışmalar tamamlanmadan istihdam modellerinin şekli ile ilgili bilgilerin verilmesi mümkün olmadığından konuya yönelik gelişmeleri Bakanlığımız resmi web sayfalarından takip etmeniz uygun olacaktır.

İyi günler dileriz.

Verdikleri cevaplardan dolayı Sağlık Bakanlığının alım ile ilgili çalışmaları devam etmektedir.

Çalışmaların kısa bir sürede tamamlanıp alım çalışmaları bittiğinde yine sitemizden duyuracağız.

MediHaber.NET

Yorumlar