Annesinin hemşire olarak çalıştığı hastaneye Radyolog oldu

Ordu’nun Fatsa ilçesinde radyoloji uzmanı olan genç, annesinin ameliyathane hemşiresi olarak çalıştığı hastanede göreve başladı.

ORDU-2000 yılında Uludağ Üniversitesi’nde eğitimine başlayan ve 2006 yılında radyoloji uzmanı olarak mezun olan 31 yaşındaki Dr. Onur Yıldırım, Niğde’de yaptığı mecburi hizmetin ardından, annesinin çalıştığı Fatsa Devlet Hastanesi’ne tayin oldu. Yaşadığı duyguları anlatan Dr. Onur Yıldırım, “2000 yılında Uludağ Üniversitesi’ne başladım. 2006 yılında mezun oldum. Aynı bölümde radyoloji uzmanlığını bitirdim. 2012 yılında Niğde’de mecburi hizmetime başladım. 2014 yılında bitti. İlk atamada Fatsa’yı tercih ettim. Ve Fatsa Devlet Hastanesi’nde göreve başladım. Yaklaşık bir haftadır görevimin başındayım. Annem ameliyathanede hemşire. 20 yıldır burada çalışıyor. Aynı hastanede beraber çalışmak nasip oldu. Bunun için Allah’a şükrediyorum. Çok farklı ve güzel bir duygu. Burada hemşehrilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Genelde hep tanıdığımız insanlar” dedi.

54 yaşındaki anne Esma Yıldırım ise, “İnsanın evladıyla aynı yerde çalışması çok güzel bir duygu. Bu benim için büyük bir gurur. Allah bu mutluluğu herkese nasip etsin” diye konuştu.
medimagazin

Yorumlar