Bakan Müezzinoğlu Personel Alım Tarihlerini Karıştırmış

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercihler 5-10 Mart tarihleri arasında alındı.
Medihaber
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme (KPSS-2014/3) sonuçlarını açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre 4522 kişilik kadronun yerleştirilmesi yapıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 11 Mart 2013 tarihinde Kanal32 Ekranlarında yayınlanan Isparta’da Nevar Ne Yok programının konuğu oldu.

Bakan Müezzinoğlu Programda Isparta ve Türkiye gündemi hakkında soruları yanıtladı. Sağlıkta yeni atamalar yapılacak mı Bakan Müezzinoğlu yanıtladı.

Bakan Müezzinoğlu Mart ayının 24.de 5750 yeni kadrolu sağlık personeli alacağız dedi. Bakan müezzinoğlu’nun alım yapacağız açıklamaları için tıklayınız

Bu açıklamaların ardından bizde Bakan Bey’in 1 hafta önceki alımı karıştırdığını düşünmüştürk ama Bakan bey videosunda üstüne basa basa yeni bir alım olacağını vurguladığı için yayınlama gereği hissetmiştik.

MediHaber olarak Yönetim (Personel) Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile görüştük. Görüşme sonrası bizlere aktarılan yeni alımın Mart ayı içerisinde olmayacağı Bakan beyin açıkladığı alım için hiç bir çalışma içerisinde olmadıklarını aktardılar.  Onlarda Bakan bey’in 5-10 Mart tarihleri arasındaki alım sayıları ile karıştırdığı görüşünü bizlere ilettiler.

 Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun alım sayıları ve tarihi konusunda yeni bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Bakan beyin yanlış açıklamaları binlerce atama bekleyen sağlıkçıların hayal kırıklığına uğratmasına sebep olmaktadır.


MediHaber.NET

Yorumlar