Son toplantıda röntgen cihazı görüşülecek

Konya İl Genel Meclisi, 20. Seçim Dönemi 5. Çalışma Dönemi'nin sonuna geldi. Son toplantıda okulların bakım onarımının yanı sıra Sarayönü Devlet Hastanesi'ne alınacak panoramik röntgen cihazı da görüşülecek.

 Hükümet tarafından yeni çıkarılan 6360 sayılı Büyükşehir Yasası nedeniyle İl Özel İdaresi ile birlikte tüzel kişiliği sona erecek olan İl Genel Meclisi, Mart ayında gerçekleştireceği son toplantısında ilçe, belde ve köylerde yapılacak hizmet ve yatırımlara yönelik son kararlarını alacak.

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi başkanlığında Mart ayı toplantılarının ilk birleşimini 3 Mart 2014 Pazartesi günü saat 14.00'te açan Meclis, İl Özel İdaresi birimlerinin 5 yıllık yatırımlarına yönelik sunumlarının yanı sıra İl Özel İdaresi'nin 2013 Yılı Faaliyet Raporunu da görüşecek. Komisyon raporlarını müzakereye açacak İl Genel Meclisi'nin son toplantılarında görüşeceği konular arasında eğitim yatırımlarına yapılacak bağışlar ile okul, yapım, bakım ve onarımı, ödenek aktarımları, kilitli parke taşı ve bordür yapımı, sulama kuyularının kapalı sulama sisteme alınması, köy ve mahallelerdeki sınır anlaşmazlıkları, çevre, turizm ve spor yatırımları, imar planları, cami bakım ve onarımları, Meram Tıp Fakültesi Radyasyon Anabilim Dalına TRUBEAM cihazı alımı, Sarayönü Devlet Hastanesi'nin ihtiyacı olan panoramik röntgen cihazı alımı, İl Emniyet Müdürlüğü'ne motosiklet alımı konuları yer alıyor. İl Genel Meclisi son toplantısında ayrıca Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına devredilecek İl Özel İdaresi'nin Yatırım Programında yer alan, ancak Performans Planına dahil edilemeyen yatırım ve iş taleplerinin devrini de gündemine alacak. İl Genel Meclisi Cuma günü yapacağı toplantıda kapanış yapacak.

Yorumlar