11.Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi

Sevgili Meslektaşlarım;


Kanserin tedavisinde, temel disiplinlerinden biri olan RADYASYON ONKOLOJİSİ’nin geçtiğimiz iki yıl içinde aldığı yol, hiçte abartılı sayılmayacak biçimde, çok uzun. Bilim dalımızda olan gelişmelerin takibi, günlük pratik içinde yorulan-kaybolan bizler için ciddi bir sorun. Bu sorunu çözmenin en kolay yolu disiplinimizin farklı yönlerine özel ilgi gösteren arkadaşlarımızın alanlarındaki ilerlemeleri bizlere aktarması. Ancak bu bilgilerin “monolog” biçimi ile aktarılması çoğu kez ilgimizi çekmiyor ve bunun en kolay yol olduğunu biliyoruz.

Biz zoru seçtik.

Kongremizi olabildiğince interaktif yapmanın yollarını aradık. Kongre sonrası kazandığınız yeni bilgilerin, eve döndüğümüzde mesleki yaşamımıza yepyeni bir motivasyon nedeni olduğunu hissetmeliyiz.

Hedefimiz bu.

Ayrıca hepimizin toplu yada bireysel olarak, yaptığımız araştırmaların ve günlük pratiğimizin sonuçları gerek ülkenin sağlık politikaları, gerek bilim disiplinimiz için önemli.
Sonuçları paylaşmalıyız.

Eminim ki sizler, saygıdeğer meslektaşlarımız;
Bir taraftan daha ileri gitmek için tartışırken, bir taraftan da eğlenerek sosyal ilişkilerini geliştirecek, 11.inci Ulusal Kongremize katılımınız biz düzenleme kurulunu mutlu edecektir.

Bireysel katılımınız disiplinimizin coşku ve kendine güvenini arttıracaktır.

Antalya’da buluşmak üzere

Sevgi ve mutluluklar hepimizin olsun..

Prof. Dr. Sedat Koca
Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı

Yorumlar