Bakanlık, Sağlıkçıların Sorunları Yerine Tabelalarla Uğraşıyor

Sağlık Çalışanlarının Sorunları Yerine Tabelalarla Uğraşıyorlar… Saymakla bitireceğimiz sıkıntılar dururken Sağlık Bakanlığı çalışanların sorunlarını çözmek yerine tabelalarla uğraşıyor.


Eskişehir şubesinin düzenlediği işyeri temsilcileri toplantısına katılan Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci burada bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasına 2 yıl önce Gaziantep’te bir hasta yakını tarafından katledilen Ersin Arslan’ı anarak başlayan Kahveci sağlıkta şiddetin bir türlü önüne geçilmediğine dikkat çekti. Her ay bin sağlık çalışanını şiddete uğramasının bunun en büyük göstergesi olduğunu kaydetti.

Kahveci: Bölücülerin Değirmenine Su Taşınır. Özerklik Heveslilerine Boncuk Dağıtılır.

Şiddette dâhil olmak üzere sağlık çalışanlarının performans sisteminden, nöbetlere kadar birçok sorunla karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Genel Başkan Kahveci ” Şiddetin önüne geçilmesi için alınması gereken caydırıcı bir türlü tedbirler alınmıyor. Kamuda mobbinge en fazla maruz kalan kesim sağlık çalışanları. Performans sistemindeki adaletsizlikler, Nöbetlerde yaşanan sıkıntılar devam ediyor. Memur kadrosu bekleyen hizmetlilerin, kadro bekleyenlerin sağlık çalışanlarının talepleri karşılanmıyor.

Saymakla bitireceğimiz sıkıntılar dururken Sağlık Bakanlığı çalışanların sorunlarını çözmek yerine tabelalarla uğraşıyor. Diyarbakır Çocuk Hastanesi Yönlendirme Tabelaları Türkçe dışında; Arapça, Kürtçe, Zaza’ca ve İngilizce olarak düzenlenmiş. Diyarbakır’da bu levhalar olmadığı için hizmet alamamış bir kişi bile yoktur. Bu tür işlerle daha iyi sağlık hizmeti yürütülmüş olmaz. Sadece bölücülerin değirmenine su taşınır. Özerklik heveslilerine boncuk dağıtılır. Sağlık Bakanlığı ülke bütünlüğü konusunda bir takım zafiyetlere sebep verecek bu tür işlerden vazgeçmelidir. Herkes, sorumluluğunu bilmelidir. Devlet eliyle milletimizin birliğine, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, üniter devlet yapımıza helal getirecek uygulamalar içine girilmememledir. ” dedi.

Yorumlar