Birşeyin Yok Denilen Muhabir Acilden Çıkmadan Öldü

Sakarya’da acil serviste ‘Bir şeyin yok’ denen muhabir, hastaneden çıkmadan hayatını kaybetmesi üzerine, Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nden açıklama geldi. Açıklamada, hastanın kendisini iyi hissetmesi üzerine taburcu edildiği belirtildi.


Sakarya’da bir haber sitesinde muhabir olarak görev yapan Zeki Yarin, dün göğüs ağrısı şikayetiyle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne başvurmuştu. Yarin’in EKG ve MR’ı çekilmiş, iddiaya göre, yapılan kontrollerde bir bulguya rastlanmamıştı. İlaç verilerek bir süre kontrol altında tutulan Yarin, taburcu edildikten sonra daha hastaneden ayrılmadan 10 dakika içinde fenalaşmıştı. Arkadaşı tarafından yeniden acile alınan Yarin’in yaşam fonksiyonlarının durduğu belirlenmiş, 1 saati aşkın süre boyunca hayata döndürmek için uğraşılmıştı. Ancak genç muhabir, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülememişti.

Olayla ilgili Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, acil serviste hastanın yeşil odada muayene edildiği, nefes darlığı şikâyeti olduğunu söyleyen hastadan akciğer grafisi, EKG ve diğer tetkikler alındığı belirtildi. Tetkiklerde herhangi bir anormalliğe rastlanmadığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ardından hasta kendisini iyi hissettiğini söylemiş ve tüm tetkik-EKG sonuçları normal olan hastaya doktoru tarafından durumu anlatılıp öneride bulunulmuştur. Takibinde hasta acil servis sınırları içerisinde iken ani baygınlık geçirmiş ve sağlık ekibince canlandırma odasına alınmıştır. Canlandırma odasına alınan hastaya 1,5 saat boyunca aralıksız müdahale edilmesine rağmen sonuç alınamamıştır. Hastanın gerçek ölüm sebebi Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan otopsi sonrasında hazırlanacak rapor ile anlaşılacaktır. Konu ile ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır

Yorumlar