Kamu Hastaneleri Hangi Branşta Ne Kadar Personel Alacak?

Sağık Personelinin en çok merak ettiği sorular; Sağlık Bakanlığı personel memur alımı ne zaman olacak? Sağlık Bakanlığı neden sözleşmeli personel memur alımı yapmıyor?


Sağlık Bakanlığı hangi branşta ne kadar personel memur alacak? Sağlık Bakanlığı en fazla alımı hangi branşta gerçekleştirecek? Sağlıkçıların dört gözle beklediği sözleşmeli alım ne zaman olacak?

Sağlık Bakanlığına Alınacak Personel Sayıları İçin Tıklayınız

2014 ün ilk sözleşmeli alımı hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmamakla beraber bazı bölümlerin alım sayıları açıklanmaya başladı.

Saglikcilar.net’in edindiği bilgilere göre, bazı branşların alım yapacağı sayılar şu şekilde;

İşte Kamu Hastanelerine Alınacak Branş ve Personel Sayıları

Avukat 20

Vhki 11

İstatistikçi 2

Mühendis 21

Sağlık teknikeri 631

Sağlık fizikçisi 8

Sağlık memuru 287

Sosyal çalışmacı 35

Ebe 128

Hemşire: 1629

Şoför 30

Psikolog 40

Fizyoterapist 82

Diyetisyen 31

Çocuk gelişimcisi 15

Biyolog 30
Sağlık Bakanlığına ve Üniversitelere kadrolu Sağlık Personeli Alımı ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığına bu yıla kadar 2 defa sözleşmeli personel alımı 2 defa da kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu yerleştirme içerisinde sağlık personeli alımı yapılırdı.

Son Sağlık Bakanlığı Alımı Kadrolu Yapıldı.
Bakan Akdağ döneminde sözleşmeli olarak yılda iki kez gerçekleşen personel alımları, Müezzinoğlu’nun döneminde Sağlık Bakanlığı kendi bünyesindeki alımı Mart ayında gerçekleştirdi ve kadrolu yapıldı.

Bundan sonra Bakanlığın ilk alımı Haziran ayı içerisinde yapılacak.
Kamu kurum ve kuruluşlara merkezi alımlarında yani kamuya genel memur alımı içerisinde Sağlık Bakanlığı’na personel alımı yapılacak.

Kamuya memur alımları içerisinde Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ve Üniversite hastanelerine kadrolu sağlık personeli alımı 23 Haziran – 02 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacak.

Sağlık Bakanlığına 5075 Kadro Tahsis Edilmişti
2014 yılı için bütçe kanununda 36 bin kadro verildi. Bunların 5075′i Sağlık Bakanlığına ayrıldı.
Bakanlık bu alım için 5075 kadrodan kaç adet alınacağı şuan için belli değil, ancak yarısına yakın bir alım beklenmektedir.

Sağlık Bakanlığı kendi alımını dediğimiz gibi Mart ayı içerisinde 4522 sağlık personeli alarak yapmıştı. Yeni alım için şuanda Sağlık Bakanlığı’nın bir alım çalışması bulunmamaktadır.
Medihaber

Yorumlar

Yorum Gönder

Yorum yapmayı unutmayın.