Önlisans Mezunu Sağlıkçılara Lisans Tamamlama/Video

Önlisans Mezunu Sağlıkçılara Lisans Tamamlama geliyor..


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da yaptığı konuşmada, sağlık mesleğinin adının ‘Umut’ olduğunu belirterek, hükümetleri döneminde sağlık alanında yapılan çalışmalardan övgüyle söz etti.
Sağlıkta geçmişte yaşananları, kendisinin de hastanelerde yaşadığı sıkıntıları anlatarak dile getiren Erdoğan, rehin alınma olaylarına dikkat çekti.

Bundan böyle rehin alma olayı yaşanacak hastanenin başhekiminin o görevinde duramayacağına işaret eden Erdoğan, kendisinden önceki konuşmalar doğrultusunda sağlık çalışanlarının sorunlarını hatırlatarak, yıpranma payı verilmesi konusunda Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na talimat verdi.

Sağlık çalışanlarına 5 yıla karşılık 1 yıl yıpranma payı verilmesi için Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile çalışma yapılmasını isteyen Erdoğan, ayrıca kreş sorunun çözümü için de talimat verdi.

Önlisans mezunu sağlık çalışanlarının lisans tamamlama konusundaki sorunlarını çözeceğini açıkladı.

Erdoğan “Önlisanstan sonra 4′e tamamlama konusundaki sıkıntı için Bakanıma talimat veriyorum. Bu konu bizim görevimiz olsun. Bununla ilgili yasal değişiklik ne ise oınu yapacağız. Bunun zaten mantığı yok. Bu kardeşlerimizin 4 yıla tamamlamasaını sağlayacağız. ” dedi.

Erdoğan’ın bu sözleri katılımcılar tarafından alkışlarla karşılık buldu.

Yorumlar