Acil Radyoloji çalışanlarına %50 zam

Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Başkanı Heybet Aslanoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre ,acil serviste çalışan radyoloji teknisyenlerinin nöbet ücretlerinde yüzde 50 zam talebi için yapılan Mahkeme olumlu sonuçlandı.


Aslanoğlu ,’’Tokat iliAlmus İlçe Devlet Hastanesinde görev yapan üyelerimiz Tuğçe Dinç ve Ender Yerlikaya acil serviste görev yaptıkları gerekçesiyle hastaneye başvurarak nöbet ücretlerinin 2014 ve 2015 Toplu Sözleşme hükümleri gereğince %50 zamlı verilmesini talep etti.

Hastane yönetiminin bu talebe olumsuz cevap vermesi üzerine konuyu mahkemeye taşıyan TÜMRAD-DER Avukatı Ruken Suphandağ ÜNÜVAR Tokat İdare Mahkemesi'ne yaptığı başvuruda Mahkeme''Acil Servise hizmet veren radyoloji teknisyenlerinin nöbet ücretlerini %50 zamlı almaları gerektiğine hükmetti''.

Davada ayrıca ayrı bir Acil Röntgeni bulunmayan hastanelerin acil servise hizmet veren personelin bu işlemden yararlanması gerektiğide belirtilmiştir.

Bu Karar ile özellikle acil ve poliklinik röntgen hizmetlerinin birlikte verildiği küçük hastanelerde nöbet ücretlerinde yüzde 50 zamlı almaları yönündeki mağduriyetin son bulması için önemlidir.

Üyelerimizi ve avukatımızı tebrik ediyoruz. Derneğimiz TÜMRAD-DER bu ve buna benzer konularda üyelerine gerekli hukuki desteği sağlayacaktır’’dedi.

Yorumlar

  1. ben radyoloji teknikeri olarak ilçe devlet hastanesinde çalışıyrm ve acil var acil farkı diye nişey alamıyorum. ayrıca bu bahsettiğiniz şeyden faydalanabilirmiyim nasıl???*

    YanıtlaSil
  2. manisa kula devlet hastanesinde görev yapmaktayım bizde de tek röntgen cihazı var ve bizim nöbet ücretlerimizide zamlı ödemiyorlar.rica etsem bana bu davanın sonucunu ve başvuru dilekçelerini (hastaneye ve mahkemeye) mail le gönderirmisiniz. rontug80kula@gmail.com.

    YanıtlaSil
  3. manisa kula devlet hastanesinde görev yapmaktayım bizde de tek röntgen cihazı var ve bizim nöbet ücretlerimizide zamlı ödemiyorlar.rica etsem bana bu davanın sonucunu ve başvuru dilekçelerini (hastaneye ve mahkemeye) mail le gönderirmisiniz. rontug80kula@gmail.com.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yapmayı unutmayın.