Radyoloji teknikerine haksız yere soruşturma başlatıldı.

Radyoloji teknikerine haksız yere soruşturma başlatıldı ve kınama cezası verildi.

Meslektaşımıza yapılan bu haksızlığı şiddetle kınıyoruz. Bir an önce yapılan bu hatanın telafi edilmesini istiyoruz.

Haberin detayları:
Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Ünjen Tak, fakültedeki bir tekniker hakkında soruşturma açtırdı. Soruşturmada yazılı beyan veren Tak’ın ifadelerinde Başiskele Kaymakamı Ali Partal’ın sıra almadan tedavi edilmesi için çalıştığı ortaya çıktı.

Kocaeli Üniversitesi’nde bağlı ve Başiskele ilçesinde hizmet veren Diş Hekimliği Fakültesi’nde röntgen teknikeri olarak çalışan A. A aleyhine, geçtiğimiz aylarda açılan bir soruşturma, hastanede iş takipçiliği olarak adlandırılabilecek bir olayın yaşandığını ortaya koydu. Olayda, fatültenin Dekan Yardımcısı Ünjen Tak, İlçe Kaymakamı Ali Partal için radyografisinin çekilmesi için bizzat röntgen bölgesine giderek çalışanlara talimat verdiği belgelere yansıdı. İddialara göre, günde yaklaşık 200 kişinin röntgen ve radyografisin çekildiği hastanede İlçe Kaymakamı Partal, Ünjen Tak aracılığıyla sıra almadan işlem yaptırdı.

İFADELERE YANSIDI

 Açılan soruşturma neticesinde ise tekniker A.A’ya ‘kınama cezası’ verildi. Ceza alan tekniker A.A’nın mahkemeye iptal davası açmaya hazırlandığı öğrenildi. Diğer yandan, A.A’ya kınama cezası verilmesine neden olan soruşturmada yazılı beyan veren Dekan Yardımcısı Ünjemn Tak’ın olayı anlatırken aktardığı, “Kaymakam Ali Partal Bey’e eşlik etmek üzere kendisiyle Ağız, Diş ve Çene Radyoloji Anabilim Dalı’na gittim” , “A.A’ya, o anda başka bir hastayla ilgilenmediği için Kaymakam Bey’in periapikal radyografisinin çekilmesi gerektiğini ilettim” ifadeleri dikkat çekti.

Yorumlar

  1. Egoları ağrı dağı kadar olmuş bir grup doktorun biraraya gelmesinden doğan bu kurumun tek yaptığı durup durup birilerine tutanak tutmaktır ! önjen beyin ünjen diye yazılmasına da ayrıca üzüldüm ( ki kendisi böyle şeylere çok takıntıldır ) .Bunun için de bir tutanak tutmasını bekliyoruz..İnsanlara sevgi ve saygıyla yaptıramadığı için tutanak tutması çoook normal !

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yapmayı unutmayın.