Dört Radyoloji Çalışanı Kanser Oldu İddiası

Kamu Sen tarafından yapılan açıklamada, Lefkoşa’daki Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Radyoloji Servisi’nde görevli 4 personelin kansere yakalandığı belirtildi.


Sendika yetkilileri, hastane yönetiminin yaptıkları tüm uyarılara rağmen gerekli tedbirleri almadığını öne sürdü. Bu sebeple hastanede grev yapacaklarını belirten sendika yetkilileri, “Radyoloji servisindeki sağlık çalışanlarının hayatları tehlikededir. Hastanenin radyoloji bölümlerinde bir ölçüm yapılıp yapılmadığını sonuçlarının ne çıktığını öğrenmek istiyoruz” dedi.
www.medihaber.net

Yorumlar

 1. Özlem DEMİRCİ4 Temmuz 2015 01:48

  Ben 2005 radyoloji teknikerliği mezunuyum 10 yıldır Ankarada özel hastanede çalışıyorum ister inanın ister inanmayın özel sektörde ne çalışma saatlerine uyuluyor. haftada 6 gün 8:30 18:00 arası çalışıyorum ne mesleki haklara, riayet ediliyor. ne de kontrol yapılıyor 10 yılda 2 defa taek kontrol etti. anlayacağınız radyoloji mezunları devlet kurumunda çalışan arkadaşlara nazaran özel sektörde daha kötü durumda. çalışıyoruz. aldığımız maaş çok komik 1400 tl gibi bir ücrete çalışıyorum bu ücrete maruz kaldığımız radyasyonda cabası. radyoloji mezunu arkadaşlarım lütfen birlik olalım bizim hakkımızı ancak bizler savunabiliriz. görüyorsunuz mesleki bir hastalığa maruz kalmadan bu işin takipçisi olalım

  lütfen. radyoloji mezunlarıda ATT'ler hemşireler gibi kpssde daha fazla atama hakkı kazansın. en azından maruz kaldığımız radyasyon tehlikesinin bilincinde olarak destek verin.

  radyolojiteknikerleri.com sesimiz duyurduğunuz için teşekkür ederim. sitenizde inşallah radyolji mezunlarının kpss ataması ve lisans tamamlama ile ilgili haberlerinizide sürekli gündemde tutmanızı rica ediyorum. Saygılar.

  Özlem Demirci / Radyoloji Teknikeri

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum yapmayı unutmayın.